sobota, 2 grudnia 2017

ogłoszenia 2017.12.03 I niedziela Adwentu

  • Rozpoczynamy adwent, nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na ostateczne przyjście Chrystusa i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Najbliższy rok będzie poświęcony odkrywaniu Osoby Ducha Świętego i sakramentowi bierzmowania.
  • Rekolekcje adwentowe od trzeciej niedzieli Adwentu 17 – 20 grudnia. Program rekolekcji.
  • Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty rozpoczynać się będą o g. 630 rano.Dziś w Wieczerniku Kiermasz Rękodzieła oraz Kiermasz Ciast. Kiermasze odbędą się w godz. 900 do 1500. Dochód z Kiermaszu Ciast na dzieła charytatywne.
  • Dziś gościmy rodziców ze szkoły św. Franciszka w Warszawie. Opowiedzą nam o swoim dziele - „Gościńcu... poprzez czas i przestrzeń”. To biblijna gra przygodowo–scenariuszowa prowadząca do miejsca narodzenia Chrystusa. Stworzona z myślą o radosnym wprowadzaniu całej rodziny – a zwłaszcza dzieci – w świat chrześcijańskich wartości. Pomagająca budować relacje w świecie, skutecznie odrywająca od komórek, tabletów czy komputerów. Po Mszach będzie możliwość rozmowy z autorami oraz zakupienia gry. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z tą inicjatywą.
  • Dziś spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania g. 1630- grupa starsza. Za tydzień w niedzielę 10 grudnia o g. 1630 spotkanie grupy młodszej.
  • Wspólnota Rodzin zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 4 grudnia o godz. 1900 w Sali Mały Wieczernik. Temat spotkania IV przykazanie Boże: „Czcij ojca swego i matkę swoją”.
  • Spotkanie z rodzicami dzieci idących do I Komunii we środę 6 grudnia o g. 19.00.
  • W najbliższy piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz 9 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Msze św. o g. 630, 900, 1630 i 1800. Uroczyste obchody rocznicy poświęcenia na Mszy św. o godz. 1800. Zakończymy agapą.
  • W pomieszczeniu pod chórem można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  • Zachęcamy do udziału w następujących akcjach charytatywnych:
  • - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – w klatce schodowej pod chórem rozprowadzamy świece;
  • - paczki świąteczne przygotowujemy z darów składanych w przedsionku kościoła: środki czystości oraz żywność: mąka, kasze, makarony, cukier, konserwy i słodycze. Artykuły przynosimy do końca rekolekcji to jest do 20 grudnia pakowanie we środę po rekolekcjach po Mszy św. o godz. 1800. Rozwożenie we czwartek od godz. 1700.
  • Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie.
  • Za tydzień w niedzielę 10 grudnia będą wręczane medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.
  • - o godz. 10.00 szkoła 110 i 257
  • - o godz. 11.30 pozostałe szkoły: Inspiracja, Nasza Szkoła, Mentis i STO.
  • Alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-praskiej zapraszają na sztukę pt. „Wielka wyprawa”. Zapisy pod tel. 22 676 53 40.
  • Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Z tej racji w grudniu i w styczniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach porannych 730 – 900, oraz w sobotę po Mszy św. wieczornej 1900 – 2000. Program wizyty duszpasterskiej w zakładce wizyta duszpasterska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz