sobota, 23 grudnia 2017

ogłoszenia 2017.12.24 IV niedziela adwentu

• Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
    • Dziś o północy rozpocznie się Pasterka, a pół godziny wcześniej o godz. 23.30 Godzina Czytań z liturgii godzin. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.
    • Msze św. w poniedziałek 25 grudnia w pierwszy dzień świąteczny o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
    • We wtorek drugi dzień święto św. Szczepana diakona i męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Taca na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.
    • We środę święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Imieninowa Msza św. w intencji ks. Jana we środę o godz. 18.00.
    • We czwartek święto Świętych Młodzianków Męczenników.
    • Za tydzień w niedzielę 31 grudnia w ostatni dzień roku przypada święto Najświętszej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo rodzin. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku 2017.
    • W pomieszczeniu pod chórem można nabyć opłatki na stół wigilijny.
    • Dziękujemy za udział w akcjach charytatywnych w naszej parafii a zwłaszcza za:
    •                      - nabycie świece wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
    •                      - paczki świąteczne w tym roku wyjątkowo obfite dary, przygotowano ponad 60 paczek, dziękujemy za pomoc w pakowaniu i rozwożeniu paczek,
    •                       - za ubrania dla bezdomnych mężczyzn.
    • Dzisiaj chórzyści przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ewentualny dochód zostanie przeznaczony na działalność chóru, w tym koncerty organizowane w naszej świątyni.
    • Z racji Wizyty Duszpasterskiej kancelaria parafialna po świętach będzie czynna rano we środę, czwartek i piątek w godzinach porannych 730 – 830 oraz w sobotę wieczorem od 1900 – 2000.
    • Program wizyty duszpasterskiej po świętach w zakładce wizyta duszpasterska.
    • Prosimy o 4 przewodników na godz. 10.00 we środę na Marcelin, we czwartek na Tomaszew i w piątek na Szamocin bez Wilkowieckiej.