sobota, 16 grudnia 2017

ogłoszenia 2017.12.17 III niedziela adwentu

• Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje głosi o. Paweł Maliński OP. Rekolekcje trwają od 17 do 20 grudnia. Wizyta u chorych w najbliższy piątek od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy do końca rekolekcji w zakrystii. Program rekolekcji poniżej.
    • Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o g. 630 rano.
    • Dziś o godz. 14.00 rozpocznie się wigilia dla członków wspólnot parafialnych i osób samotnych. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
    • W pomieszczeniu pod chórem można nabyć opłatki na stół wigilijny.
    • Zachęcamy do udziału w następujących akcjach charytatywnych:
    • ----   świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom,
    • ----   paczki świąteczne przygotowujemy z darów składanych w przedsionku kościoła: środki czystości oraz żywność. Artykuły przynosimy do końca rekolekcji, do 20 grudnia pakowanie we środę po rekolekcjach po Mszy św. o godz. 1800. Rozwożenie we czwartek od godz. 1700. Zapraszamy do pomocy w pakowaniu i rozwożeniu paczek.
    • ----   potrzebne są ubrania dla bezdomnych mężczyzn. Do końca rekolekcji zbieramy spodnie, swetry, koszule, płaszcze, czapki i buty. Przynosimy je do przedsionka kościoła.
    • W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę z tego powodu nie będzie Mszy św. wieczornej w niedzielę 24 grudnia. Z racji na niedzielę w tym dniu nie ma obowiązku postu, warto jednak zachować zwyczaj wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
    • Pasterka o północy.
    • Msze św. w pierwszy dzień świąteczny w poniedziałek o godz. 8.30, 10.00, 11.30,13.00 i 18.00.
    • Dzisiaj chórzyści przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ewentualny dochód zostanie przeznaczony na działalność chóru, w tym koncerty organizowane w naszej świątyni.
    • Z racji rekolekcji kancelaria parafialna nie będzie czynna. Kancelaria we czwartek i piątek w godzinach porannych 730830 oraz po południu od 16001700.
    • Program wizyty duszpasterskiej po świętach w zakładce Wizyta duszpasterska:
    • Prosimy o 4 przewodników na godz. 10.00 we środę na Marcelin, we czwartek na Tomaszew i w piątek na Szamocin bez Wilkowieckiej.