sobota, 17 lutego 2018

ogłoszenia 2018.02.18 I niedziela wielkiego postu

• W piątki w okresie Wielkiego Postu będą sprawowane Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla wszystkich, o 19.00 prowadzona przez młodzież.
    • Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00.
    • Do naszej parafii 11 kwietnia przybędzie Maryja w Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy na wspólną modlitwę:
    •     - we środy na różaniec odmawiany po Mszy św. wieczornej.
    •     - w I soboty miesiąca: o 16.30 Msza św. wynagradzająca i 17.15 Różaniec
    •     - w niedziele Wielkiego Postu Różaniec po Mszy św. o godz. 18.00.
    • W przyszłą niedzielę zapraszamy do wsparcia Dzieła Misyjnego Kościoła po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
    • Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą od V niedzieli wielkopostnej od 18 do 21 marca. Szkolne szkoły podstawowe 12- 16 marca, oraz 19-21 marca klasy VII i dawne gimnazjalne II i III.
    • Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Papieskiej.
    • Dziś o 15.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy starszej. Za tydzień o 15.00 spotkanie grupy młodszej.
    • Spotkanie rodziców dzieci komunijnych we środę 21 lutego o 18.45 zapraszamy już na różaniec Nawiedzenia.
    • W roku 40 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Papieskie w czwartek 22 lutego po Mszy św. o 18.00. W tym dniu Msza św. o godz. 18.00 sprawowana będzie w intencji zmarłej w styczniu ś.p. Barbary Duda- Piasek, której firma budowała nasz nowy kościół.
    • W piątek 23 lutego ks. Prałat Mirosław obchodzi 84 urodziny. Zapraszamy na modlitwę o godz. 18.00 za ks. prałata.
    • Za tydzień w niedzielę o godz. 19.30 Msza św. za Ojczyznę. Po Mszy św. prelekcja.
    • Przygotowaliśmy drugi numer: „Głosu Parafii”, a w nim tekst dzisiejszej Ewangelii, krótka historia peregrynacji obrazu oraz fragment orędzia papieża Franciszka na Wielki Post i ogłoszenia parafialne.
    • Zachęcamy do odpisania 1% podatku od dochodów na cele charytatywne Caritas, wpisując obok numeru KRS hasło Płudy wspieramy również działania Parafialnego Zespołu Caritas. Pod chórem na stoliku znajdziemy karteczki z instrukcją jak możemy tego dokonać.
    • Skarbonki wielkopostne na stoliku przy wyjściu z kościoła.
    • Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach porannych 7.30 – 8.00, a po południu od 16.00 do 17.30.