sobota, 24 lutego 2018

ogłoszenia 2018.02.25 II niedziela Wielkiego Postu

• Księdzu prałatowi Mirosławowi składamy z okazji urodzin i imienin najserdeczniejsze życzenia. Jutro ks. prałat Mirosław obchodzi imieniny. Zapraszamy na modlitwę za Solenizanta w poniedziałek o godz. 18.00.
    • Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Misyjne Kościoła.
    • Dziś o godz. 19.30 Msza św. za Ojczyznę. Po Mszy św. prelekcja nt. „Próby ratowania niepodległości Polski pod koniec XVIII w.”
    • Dziś o 15.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej. Za tydzień o 15.00 spotkanie grupy starszej.
    • Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą od V niedzieli wielkopostnej od 18 do 21 marca. Rekolekcje szkolne: szkoły podstawowe klasy 0-VI - 12- 16 marca, klasy VII i dawne gimnazjalne II i III - 19-21 marca
    • Zapraszamy na Drogi Krzyżowe odprawiane są w piątki: o 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla wszystkich, o 19.00 prowadzona przez młodzież.
    • Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele o 17.00.
    • W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. I czwartek Modlitwy Wspólnoty Miłosierdzia za Ojczyznę i Kapłanów od godz. 17.00 /z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu/.
    • I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź od godz. 16.00. Wizyta u chorych od 9.00. W tym dniu kancelaria nie będzie czynna.
    • I sobota miesiąca: o 16.30 Msza św. wynagradzająca, a o 17.15 Różaniec Nawiedzenia.
    • Do naszej parafii 11 kwietnia przybędzie Maryja w Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy na wspólną modlitwę:
    • - we środy na różaniec odmawiany po Mszy św. wieczornej.
    • - w I soboty miesiąca: o 16.30 Msza św. wynagradzająca i 17.15 Różaniec
    • - w niedziele Wielkiego Postu Różaniec po Mszy św. o godz. 18.00.
    • Czas Wielkiego Postu to czas czynów miłosierdzia. Za tydzień organizujemy zbiórkę na pomoc rodziny w Syrii „Rodzina Rodzinie”.
    • Na stoliku są wyłożone skarbonki do wzięcia przez nasze dzieci i młodzież na wsparcie osób starszych. Akcja pod hasłem: „Junior dla seniora”.
    • Przygotowaliśmy trzeci numer: „Głosu Parafii”, a w nim tekst dzisiejszej Ewangelii, krótka historia peregrynacji obrazu oraz kolejny fragment orędzia papieża Franciszka na Wielki Post, tekst o gorzkich żalach i ogłoszenia parafialne. Zapraszamy do lektury.