sobota, 3 marca 2018

ogłoszenia 2018.03.04 III niedziela Wielkiego Postu

 •      Dziś 36 rocznica święceń biskupich i dzień imienin księdza Biskupa seniora Kazimierza Romaniuka.
       W piątki w okresie Wielkiego Postu odprawiane są Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla wszystkich, o 19.00 prowadzona przez młodzież. 
       Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00.
       Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą od V niedzieli wielkopostnej od 18 do 21 marca. Rekolekcje szkolne: szkoły podstawowe klasy 0-VI - 12- 16 marca,  klasy VII i dawne gimnazjalne II i III - 19-21 marca. Rodziców prosimy by zainteresowali się spowiedzią dzieci w czasie rekolekcji i pomagali im w uczestniczeniu w coniedzielnej Eucharystii.
       Zapraszamy dziś do daru miłosierdzia na rzecz rodzin w Syrii „Rodzina Rodzinie”  - zbiórka do puszek po każdej Mszy św.
       Zapraszamy na różańce przygotowujące nas duchowo na spotkanie z Maryją w Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. 
       - we środy po Mszy św. wieczornej.
       - w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 18.00. 
       Za tydzień zaprosimy was do wzięcia udziału w dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, to dzieło jest zrodziło się jako z Jasnogórskich Ślubów Narodu, w których nasi przodkowie przyrzekali chronić życia od poczęcia – to nasz dar na spotkanie z Maryją.
        Zbiórka żywności i artykułów gospodarstwa domowego dla rodzin wielodzietnych i ubogich oraz dla bezdomnych od niedzieli 11 marca do końca rekolekcji 21 marca.
       Zachęcamy do odpisania 1% podatku od dochodów na cele charytatywne Caritas, wpisując obok numeru KRS hasło Płudy wspieramy również działania Parafialnego Zespołu Caritas. Pod chórem na stoliku znajdziemy karteczki z instrukcją jak możemy tego dokonać.
       Dziś o 15.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy starszej. Za tydzień o 15.00 spotkanie grupy młodszej.
       Jutro o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Rodzin. Tematem spotkania będzie VII przykazanie Boże: „Nie kradnij”.
       W poniedziałek 12 marca o 19.00 spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
       Nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po Mszach św. paschaliki i świece miłosierdzia, które zasilają Fundusz  Pomocy Caritas Diecezjalnej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz