sobota, 24 marca 2018

ogłoszenia 2018.03.25 Niedziela Palmowa

·        Dziś w niedzielę Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. 
       Okazja do spowiedzi do Wielkiej Środy włącznie rano 700 -800 i po południu od g. 1730 do 1900.
·        Wielki Czwartek to dzień ustanowienia dwóch sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rano o godz. 1000 w katedrze Msza Krzyżma.  Msza Wieczerzy Pańskiej w parafii o godz. 1800. Adoracja w ciemnicy do godz. 2130.
·        W Wielki Piątek dzień śmierci Pana Jezusa, Jego zbawczej ofiary złożonej na Krzyżu. Zapraszamy na Jutrznię o 900, o 1700 na Drogę Krzyżową. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Taca na Liturgii Męki Pańskiej na renowację Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2200. W Wielki Piątek obowiązuje post paschalny, Kościół zachęca do przedłużenia tego postu na Wielką Sobotę do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
·        Wielka Sobota adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do wieczornej liturgii. Poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę odbywa się w godzinach od 730 do 1730, w tych godzinach również ministranci będą rozprowadzać wodę święconą.
·        Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej o 600 rano. Próby sypania dziś (25 III) po Mszy św. o godz. 1000, w Wielki Czwartek  i w Wielką Sobotę o 1730.
·        Przypominamy, że kancelaria parafialna w Triduum Paschalne jest nieczynna. Prosimy o załatwienie wszelkich koniecznych formalności do środy włącznie.
·        Dziękujemy za obfite dary na rzecz rodzin wielodzietnych i ubogich, za pomoc przy pakowaniu darów i rozwożeniu paczek.
·        Nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po Mszach św. paschaliki i świece.
·        Dziś w Wieczerniku w godz. 9.00- 15.00 odbywa się Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła oraz z Kiermasz Ciast. Dochód ze sprzedanych ciast na dzieła charytatywne w parafii.
·        Dzisiaj przed kościołem chórzyści rozprowadzają palmy. Dochód zostanie przeznaczony na działalność chóru.
·        W Wielkopiątkowym wydaniu "Teleexpressu" będzie można usłyszeć pieśń pasyjną w wykonaniu naszego chóru AVE.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz