sobota, 10 marca 2018

ogłoszenia 2018.03.11 IV niedziela Wielkiego Postu

 • W poniedziałek 12 marca o 19.00 spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W piątki w okresie Wielkiego Postu odprawiane Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla wszystkich, o 19.00 prowadzona przez młodzież.
 • Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele o 17.00.
 • Zapraszamy na wspólną modlitwę przed Nawiedzeniem naszej parafii przez Maryję:
 • - we środy na różaniec odmawiany po Mszy św. wieczornej.
 • - w niedziele Wielkiego Postu Różaniec po Mszy św. o godz. 18.00, za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00.
 • Zapraszamy was do wzięcia udziału w dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To dzieło zrodziło się z Jasnogórskich Ślubów Narodu, w których przyrzekamy chronić życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Dzieło rozpoczyna się najczęściej z dniem 25 marca na 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. W naszej parafii rozpoczniemy uroczyście 9 kwietnia w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzieło to polega na modlitwie w intencji poczętego, jeszcze nie narodzonego dziecka, którego życie jest zagrożone. Jest to modlitwa za dziecko i jego rodziców. Dziś przypada 44 rocznica śmierci Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, położnej z Oświęcimia, która w Obozie koncentracyjnym ratowała życie dzieci rodzących się w tym obozie. Przyjęła około 3000 porodów. Wizerunek Stanisławy Leszczyńskiej widnieje także na Kielichu Życia i Przemiany Narodu, złożonym przez pielęgniarki na Jasnej Górze, jako wotum na sześćsetlecie obecności cudownego obrazu Matki Bożej.
 • Dziś o 15.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej. Za tydzień o 15.00 spotkanie grupy starszej.
 • Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Papieskiej.
 • W niedzielę 18 III o godz. 19.15 z Fundacją AVE i Białołęckim Wydziałem Kultury serdecznie zapraszamy na Koncert Pieśni Pasyjnej, dedykowany pamięci Żołnierzy Niezłomnych i majora Mariana Kozłowskiego z Białołęki Dworskiej. Wystąpią 4 znakomite zespoły: Ekumeniczny Chó Kameralny, Chór Camerata Varsovia, Grodziski Chór Cantata oraz Chór Ave. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 • Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą od V niedzieli wielkopostnej od 18 do 21 marca. Rekolekcje szkolne: 12-14 marca SP 257, pozostałe szkoły podstawowe - 14- 16 marca,
 • klasy VII i dawne gimnazjalne II i III - 19-21 marca razem z parafialnymi rekolekcjami. Rodziców prosimy by zainteresowali się spowiedzią dzieci w czasie rekolekcji i pomagali im w uczestniczeniu w coniedzielnej Eucharystii i nabożeństwach wielkopostnych.
 • Zbiórka żywności i artykułów gospodarstwa domowego dla rodzin wielodzietnych i ubogich oraz dla bezdomnych od niedzieli 11 marca do końca rekolekcji 21 marca.
 • Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po Mszach św. paschaliki i świece wielkanocne, które zasilają Fundusz Pomocy Caritas Diecezjalnej.
 • Przygotowaliśmy kolejny numer: „Głosu Parafii”, a w nim tekst dzisiejszej Ewangelii, historia peregrynacji obrazu, o Dziele Duchowej Adopcji oraz ogłoszenia parafialne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz