sobota, 13 października 2018

ogłoszenia 2018.10.14 XXVIII niedziela zwykła

 • Dziś Niedziela Papieska. W tym roku przeżywamy ją pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Pan Sebastian Karczewski rozprowadza po Mszach św. swoją książkę: Jan Paweł II Tajemnica Fatimy, a po wieczornej Mszy św. film i spotkanie z Autorem w Wieczerniku. Po Mszach św. można obejrzeć pamiątki po Janie Pawle II w bibliotece obok kancelarii. W naszej parafii wspominamy Papieża Polaka na Mszach o godz. 18.00 i nabożeństwach wieczornych: we wtorek 16 października - 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża i 22 października liturgiczne wspomnienie i nowenna do św. Jana Pawła II.
 • Dzisiejsza taca na Dom św. Faustyny w Ostrówku.
 • Dziś o godz. 16.30 Msza św. na rozpoczęcie formacji z wręczeniem indeksów dla młodszej grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy starszej za tydzień o godz. 16.30.
 • Msze formacyjne dla dzieci komunijnych co niedziela o godz. 10.00.
 • Październik to miesiąc Różańcowy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele codziennie po Mszach św. wieczornych. W tym roku w sposób szczególny polecamy dwie intencje: pierwsza to modlitwa za Synod Biskupów o młodzieży, który odbywa się w Rzymie w dniach 3-28 października, druga bardzo ważna intencja o dobre przeżycie misji św. w naszej parafii od 18 do 25 listopada.
 • Różaniec z udziałem dzieci poniedziałek, wtorek, środa, czwartek o godz. 17.00.
 • W piątek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci z klas 4-6 na spotkania Oazy Dzieci Bożych w Wieczerniku.
 • W sobotę o godz. 10.00 próba scholi dziecięcej Totus Tuus. Zapraszamy dzieci ze wszystkich szkół podstawowych do klasy 6 włącznie.
 • We środę 17 października o godz. 1000 w DPS-ie na ul. Bohaterów 46 będzie sprawowana Msza św. przy relikwiach błogosławionej Hanny Chrzanowskiej patronki środowisk medycznych i pielęgniarskich serdecznie zapraszamy do DPS-u wszystkich pragnących uczcić błogosławioną.
 • We czwartek 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty patrona służby zdrowia Msza św. w intencji służby zdrowia o godz. 18.00.
 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem we czwartek 18 października o g. 1900.
 • Kurs przedmałżeński, 10 katechez spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.00 w kancelarii.
 • Poradnia Rodzinna dla małżonków i rodzin czynna w we środy o godz. 18.00 w salce przy Wieczerniku.
 • Za tydzień niedziela misyjna. W tym dniu modlimy się za misjonarzy i wspieramy materialnie pracę misjonarzy. Taca na misje. Będziemy też gościli siostrę ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi pracującą na Białorusi. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary na dzieła misyjne prowadzone przez siostry na Białorusi.
 • Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej 22 października o 19.00.
 • Wspólnota Oazowa zaprasza dzieci od II do VI klasy SP na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w sobotę 27 października w godzinach 16.00-18.00. Na Balu obowiązują stroje świętych lub aniołów. Serdecznie zapraszamy!
 • Zbliża się listopad, miesiąc pamięci o zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe, roczne i msze św. listopadowe za zmarłych.

 • Burmistrz Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy prosi o zapoznanie się z obwieszczeniem Prezydenta m. st. Warszawy w sprawie numerów i granic obwodów głosowania oraz o wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, którego tekst znajduje się na słupach ogłoszeniowych na terenie Dzielnicy Białołęka oraz na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Białołęka w zakładce Wybory samorządowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz