czwartek, 25 października 2018

ogłoszenia 2018.10.28 XXX niedziela zwykła

 • Dziś o godz. 16.30 młodzież oazowa zaprasza na modlitwę uwielbienia. Dziękujemy za Synod o młodych w Rzymie, prosimy o nowe powołania.
 • Dziś o 1930 Msza św. za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy w roku jubileuszowym 100-lecia odzyskania niepodległości na wspólną modlitwę i prelekcję.
 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele po Mszach św. wieczornych modlimy się o dobre przeżycie misji parafialnych, które odbędą się w naszej parafii w dniach 18 - 25 listopada.
 • Różaniec z udziałem dzieci poniedziałek, wtorek, środa o godz. 17.00. Podsumowanie różańca we wtorek o 1700.
 • W tym tygodniu we czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o 700, 830, 1000, 1130, 1300 i 1800. Na cmentarzu tarchomińskim Msza św. o godz. 1300 z procesją za zmarłych.
 • 2 listopada we piątek obchodzi Kościół Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o 700, 900, 16.30 i 1800. Po Mszach św. o godz. 900 i 1800 nabożeństwa wypominkowe za zmarłych.
 • 2 listopada przypada również I piątek miesiąca. Spowiedź na Mszach św., a po południu od godz. 1600. Wizyta u chorych od godz. 1030.
 • Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych odmówioną choćby w myśli.
 • We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych możemy zyskać odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących nawiedzając kościół, odmawiając Ojcze nasz i wyznanie wiary.
 • W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać zmarłych do Mszy św. zbiorowej sprawowanej codziennie przez cały listopad o godz. 1800 a w niedziele o 700 rano oraz do wypominek jednorazowych i rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130. 1 listopada będziemy też dokonywać zapisów na cmentarzu w alejce w pobliżu kaplicy cmentarnej.
 • W sobotę 3 listopada przypada 8 rocznica śmierci ks. Pawła Cymermana. W tym dniu pamiętamy też o naszych zmarłych kapłanach i członkach wspólnot, msza św. w ich intencji oraz w intencji wynagradzającej z racji I soboty 3 listopada o 1600. Różaniec o godz. 1645.
 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem we czwartek 8 listopada o 1900.
 • Przygotowaliśmy folder z zaproszeniem na Misje Parafialne wraz z programem misji. Prosimy o wzięcie folderu z zaproszeniem na misje dla swoich bliskich, znajomych i sąsiadów, a zwłaszcza tych, którzy osłabli w wierze i nie uczestniczą w życiu Kościoła.
 • Nowy numer Głosu Parafii z Ewangelią dzisiejszą, a także z ogłoszeniami jest wyłożony na stoliku.
 • Dziś o g. 19 w kościele św. Jakuba na Tarchominie zostanie wykonane po raz ostatni w tym roku "Oratorium Jakubowe" - utwór napisany z okazji 500-lecia tej świątyni. Wśród wykonawców jest nasz chór Ave.
 • Po raz czwarty Parafia św. Jakuba, Stowarzyszenie Razem dla Białołęki i Fundacja AVE organizują zbiórkę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków z Cmentarza Tarchomińskiego. Dzisiejsza kwesta przed naszym kościołem oraz na cmentarzu w dn. 31 X - 2 XI. Z kolei 1 XI o g. 19.30 na cmentarzu odbędzie się spacer historyczny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz