piątek, 5 października 2018

ogłoszenia 2018.10.07 XXVII niedziela zwykła

 • Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 wręczenie różańców dla dzieci komunijnych.
 • Najbliższe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we środę 10 października. Rodziców i opiekunów zapraszamy już na różaniec o g. 18.45 w tym dniu możemy przyjść z dziećmi.
 • Październik to miesiąc różańcowy. Różaniec jest modlitwą wspólnotową. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele codziennie po Mszach św. wieczornych. W tym roku w sposób szczególny polecamy dwie intencje: pierwsza to modlitwa za Synod Biskupów o młodzieży, który odbywa się w Rzymie w dniach 3-28 października, druga bardzo ważna intencja o dobre przeżycie misji św., które przeżyjemy w naszej parafii od 18 do 25 listopada.
 • Różaniec z udziałem dzieci poniedziałek, wtorek, środa, czwartek o godz. 17.00. 
 • W piątki o godz. 17.00 zapraszamy dzieci z klas 4-6 na spotkania Oazy Dzieci Bożych w Wieczerniku. Spotkania prowadzą animatorzy z naszej parafii.
 • W sobotę 13 października po Mszy św. godz. 18.00 ostatnie nabożeństwo Fatimskie. W tym dniu – zapraszamy też na procesję światła ze świecami. Do niesienia figury zapraszamy młodzież i rodziny.
 • W sobotę VI pielgrzymka Żywego Różańca do Bazyliki Serca Jezusowego na ul. Kawęczyńskiej 53. Początek o godz. 9.30 Konferencja, świadectwa. Msza św. o godz. 13.00. Zakończenie o 15.00.
 • Za tydzień o godz. 16.30 Msza św. na rozpoczęcie formacji młodszej grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Nowi kandydaci do Sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjalnych i starsi proszeni są o zgłaszanie się po Mszy św. do Ks. Jana do zakrystii lub do kancelarii parafialnej w poniedziałki i piątki.
 • Za tydzień Niedziela Papieska, w tym roku przeżywana pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W dniu papieskim p. Sebastian Karczewski będzie rozprowadzał książkę: Jan Paweł II Tajemnica Fatimy. A po wieczornej Mszy św. film i spotkanie z autorem. Po mszach św. można będzie obejrzeć pamiątki po Janie Pawle II w Bibliotece obok kancelarii.
 • Taca z przyszłej niedzieli 14 X na Dom św. Faustyny w Ostrówku.
 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem we czwartek 18 października o g. 1900. Katecheza jest dla wszystkich, którzy będą chrzcili własne dziecko lub mają zamiar podjąć się zadania bycia rodzicem chrzestnym.
 • Katechezy przedmałżeńskie odbywają się w piątki o godz. 1900 w kancelarii parafialnej.
 • Poradnia Rodzinna w naszej parafii dla małżonków i rodzin czynna we środy o godz. 1800 w salce przy Wieczerniku.
 • Dziś o g. 19 zapraszamy do naszego kościoła na wyjątkowy koncert pt. TRENY, dedykowany pamięci ofiar "Sierpniowego dramatu Płud" - mieszkańców naszej parafii zamordowanych w nieznanym miejscu przez hitlerowców w 1944 roku. 60 muzyków - chóry ARS CHORI oraz AVE, instrumentaliści z zespołu "Con Passione", sopranistka Magdalena Schabowska i trębacz Krzysztof Bendnarczyk wykonają autorską kompozycję Jerzego Cembrzyńskiego do słów Aldony Kraus. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach i ulotkach rozdawanych przed kościołem. Z tej racji nabożeństwo różańcowe w dzisiaj o godz. 17.15.
 • Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe, roczne i msze listopadowe za zmarłych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz