sobota, 29 września 2018

Stadion młodych zaproszenie 6 października br.


Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej

Przekazujemy prośbę organizatorów stadionu młodych.

Szanowni Katecheci, zbliża się czas wydarzenia, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Fundacja SMS z Nieba organizuje wielkie wydarzenie ewangelizacyjne, które jest zapleczem duchowym dla tegorocznego Synodu Biskupów w Rzymie nt. "Młodzież, wiara i rozeznanie powołania". Zaprosili Was na nie Biskupi z naszej diecezji podczas Odprawy Katechetów w sierpniu br. Na zapisy zostały już tylko 3 tygodnie! Chcemy pokazać Kościół Katolicki otwarty, pełen dobrych inicjatyw, aktywny, radosny. Na stadionie będzie kilka zespołów chrześcijańskich i 13 mówców, którzy swoim świadectwem pokażą, że warto w Kościele szukać odpowiedzi na ważne pytania, przylgnąć do Boga i zakochać się w życiu sakramentalnym, będzie 300 spowiedników oraz Eucharystia w pięknej żywej oprawie celebrowana przez Kardynała Kazimierza Nycza, a Biskup Edward Dajczak skieruje do uczestników słowo. Będzie można spotkać się z ludźmi medialnymi. Wydarzenie jest bezprecedensowe - w miejscu kojarzącym się z rozrywką i sportem - dwoma obszarami, które są bliskie ludziom młodym odprawiona zostanie Eucharystia i odbędzie się uwielbienie Boga.

Wystarczy, że przyjdziecie ze swoimi uczniami!  Bilety do nabycia przez stronę: https://www.stadionmlodych.eu/bilety

Z okazji przypadającego dziś święta patrona młodzieży - Stanisława Kostki - pragniemy Bracia i Siostry włączyć się razem z Wami w to wspólne dzieło, jakim będzie zebranie młodzieży z całej Polski, a szczególnie z naszej diecezji, na stadionie PGE Narodowym 6 października br. Jako organizatorzy wydarzenia oferujemy wsparcie w przygotowaniu grup. Nasz zapał w organizacji tego wydarzenia płynie z wiary, że jego owoce będą wielkie - oczekujemy, że setki i tysiące nastolatków wejdą do wspólnot kościelnych i zaangażują się w życie parafialne. Jest to z naszej strony odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka: "Idźcie i głoście". Wychodzimy z kościołów na największy obiekt w Warszawie, aby przyprowadzić ludzi z ulic i opłotków na ucztę Baranka w świątyniach naszych dzielnic i miast.  

Młodzi potrzebują zostać zapaleni i zakorzenieni w Kościele i właśnie taki jest cel Stadionu Młodych - wydarzenia, które przełamuje schematy myślowe i przybliża młodzież do wspólnoty Kościoła, Eucharystii i sakramentów. Po naszej stronie leży także odpowiedzialność rozpalenia wiary i pokazania młodzieży, że ma wsparcie w dorosłych - kapłanach, rodzicach, opiekunach, wychowawcach. Mobilizacja młodzieży i organizacja grup leży po stronie dorosłych! 

"Wy jesteście światłem świata. (...) Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie". ✝️ Mt 5,14-16

Załączamy także kilka inspirujących materiałów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz