sobota, 1 września 2018

ogłoszenia 2018.09.02 XXII niedziela zwykła


  • Dziś Zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. 
  • Za tydzień taca na nasze Seminarium Duchowne.
  • Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 3 września o 18.00. Młodzież i dzieci zapraszamy do spowiedzi przez cały tydzień, by rozpocząć rok szkolny z Panem Bogiem. Poświęcenie pomocy szkolnych dla klas „O” i „I” - 9 września na Mszy św. o 10.00.
  • Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie katechetów.
  • Msze formacyjne dla dzieci komunijnych i ich rodziców o godz. 10.00 w każdą niedzielę. 
  • Spotkanie dla z rodzicami dzieci komunijnych we środę 19 września o godz. 18.00 /Msza św. i po niej spotkanie/.
  • 6 września czwartek rozpoczniemy 40 godzinne nabożeństwo, adorację N. Sakramentu od Mszy porannej o 7.00 do godz. 20.00 w starym kościele. Do adoracji zapraszamy wspólnoty parafialne, rodziny zakonne, wszystkich parafian. Drugi dzień adoracji będziemy przeżywali w naszej parafii, jako Dzieło modlitwy w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Powstało ono po Nawiedzeniu naszej diecezji przez Maryję w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Program w folderze.
  • W sobotę 8 września Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, odpust naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja w starym kościele do 17.30. O godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. odpustowo-dożynkowa oraz procesja eucharystyczna. Głównym celebransem będzie ks. biskup Marek Solarczyk. Na zakończenie dzielimy się chlebem, a w Wieczerniku odbędzie się agapa. Serdecznie zapraszamy.
  • Na terenie kościelnym wokół Wieczernika w sobotę 8 września od godz.10.00 do 16.00 odbędzie się Piknik Rodzinny odpustowo-dożynkowy. O 16.00 wystąpi w Wieczerniku p. Marcin Styczeń. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian i wszystkie wspólnoty. Prosimy o upieczenie ciast i dostarczenie ich na piknikowy kiermasz ciast. Dochód na dzieła charytatywne w naszej parafii. Zapraszamy poszczególne osiedla i wspólnoty do przygotowania darów ołtarza na Uroczystości odpustowo-dożynkowe w naszej parafii.
  • W pierwszy piątek miesiąca września. Wizyta u chorych od godz. 9.00, spowiedź na Mszy św. o 7.00, 9.00 rano i po południu od 16.00 do 18.30. Msze św. o 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.
  • Od września wracamy do stałego porządku duszpasterskiego. Msze św. niedzielne według zwyczajnego porządku w niedzielę powraca Msza św. o godz. 13.00, w tygodniu wraca Msza św. poranna. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki od 7.30 do 8.00 rano, a po południu od 16.00 do 17.30.
  • Rozpoczynamy zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci z III klas gimnazjalnych i starsi proszeni są o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii, do Ks. Jana lub do kancelarii parafialnej w poniedziałek.
  • Dzięki pomocy parafian przygotowaliśmy folder na rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego, z programem adoracji , odpustu oraz kalendarium wydarzeń parafialnych do grudnia włącznie. Zapraszamy do lektury i włączenia się w nadchodzące uroczystości.
  • W tym roku przypada jubileusz 500-lecia tarchomińskiego kościoła św. Jakuba, będącego "świątynią-matką" dla naszej Parafii. Z tej okazji napisany został specjalny utwór muzyczny "Oratorium Jakubowe". W najbliższą niedzielę 9 września o g. 19 zostanie on wykonany w naszym "starym" kościele. Wśród wykonawców są soliści Polskiej Opery Królewskiej, instrumentaliści z Filharmonii Narodowej, zespół muzyki dawnej "Jerycho" oraz chóry Camerata Varsovia, Oktawian i nasz parafialny Ave. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać w zakrystii. Szczegóły na ulotkach rozdawanych przed kościołem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz