piątek, 28 września 2018

ogłoszenia 2018.09.30 XXVI niedziela wykła

 • Dziś gościmy ks. Jerzego Daneckiego proboszcza z Wólki Mińskiej. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć jego parafię ofiarą na budowę świątyni.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy starszej dzisiaj o godz. 16.30.
 • Nowi kandydaci do Sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjalnych i starsi proszeni są o zgłaszanie się po Mszy św. do Ks. Jana do zakrystii lub do kancelarii parafialnej w poniedziałki i piątki.
 • Dziś o godz. 1930 Msza św. za Ojczyznę . Prelekcja na temat Wielkie postacie polskiej niepodległości - Ignacy Paderewski.
 • Jutro rozpoczyna się miesiąc październik, jest to miesiąc modlitwy Różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele codziennie po Mszach św. wieczornych. Różaniec z udziałem dzieci poniedziałek, wtorek , środa, czwartek o godz. 1700. W tym roku w sposób szczególny będziemy polecali dwie intencje: pierwsza to modlitwa za Synod Biskupów o Młodzieży, który odbywa się w Rzymie w dniach 3-28 października, druga bardzo ważna intencja o dobre przeżycie misji św., które przeżyjemy w naszej parafii od 18 do 25 listopada.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: Modlitwy Wspólnoty Miłosierdzia w starym kościele od godz. 17.00.
 • W I piątek miesiąca wizyta u chorych od godz. 900. Spowiedź od godz. 1600. Msze św. o 700, 1630 i 1800. W tym dniu kancelaria nie będzie czynna.
 • I sobota miesiąca Msza św. wynagradzająca o g. 1630 i Różaniec o g. 1715.
 • Wspólnota Rodzin zaprasza na spotkanie jutro po Różańcu. Temat spotkania: Św. Jan Paweł II- promotor i obrońca rodzin.
 • Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek 2 października o godz. 1900.
 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem we czwartek 4 października o godz. 1900, następna 18 października. Katecheza jest dla wszystkich, którzy będą chrzcili własne dziecko lub mają zamiar podjąć się zadania bycia rodzicem chrzestnym.
 • Za tydzień na Mszy św. o godz. 1000 wręczenie różańców dla dzieci komunijnych.
 • Zapraszamy w imieniu organizatorów na Drugi Nocny Różaniec: Początek 5 października o godz. 2200 w Parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty - Msza św. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. biskupa Romualda Kamińskiego; zakończenie 6 października godz. 800 w Parafii Matki Bożej Pompejańskiej. Więcej informacji u organizatora, telefon na plakacie.
 • Kurs przedmałżeński w piątki o godz. 1900 w kancelarii parafialnej jest to cykl 10 katechez prowadzonych przez kapłana i małżonków z poradni rodzinnej.
 • Poradnia Rodzinna w naszej parafii dla małżonków i rodzin będzie czynna w we środy o godz. 1800.
 • W niedzielę 7 października o g. 19 zapraszamy do naszego kościoła na wyjątkowy koncert pt. TRENY, dedykowany pamięci ofiar "Sierpniowego dramatu Płud" - mieszkańców naszej parafii zamordowanych w nieznanym miejscu przez hitlerowców w 1944 roku. 60 muzyków - chóry ARS CHORI oraz AVE, instrumentaliści z zespołu "Con Passione", sopranistka Magdalena Schabowska i trębacz Krzysztof Bendnarczyk wykonają autorską kompozycję Jerzego Cembrzyńskiego do słów Aldony Kraus. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach i ulotkach rozdawanych przed kościołem. Z tej racji nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę o godz. 17.15.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz