sobota, 8 września 2018

Ogłoszenia XXIII niedziela zwykła 09.09.2018 r.


1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia naszego odpustu i dożynek dzielnicy Białołęka, Radzie i zarządowi Dzielnicy Białołęka, Wspólnotom i organizatorom pikniku rodzinnego, Chórowi Ave, służbie liturgicznej, bielankom, siostrom zakonnym, wszystkim rozmodlonym w czasie adoracji w starym kościele. Bóg zapłać za złożone dary ołtarza od mieszkańców Osiedla Marywilska i Górka, Wspólnoty Rodzin,  Kół Żywego Różańca i innych wspólnot i osiedli.
2. Dzisiejsza taca na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
3. Poświęcenie pomocy szkolnych dla klas „O” i „I” - na Mszy św. dzisiaj o 10.00.
4. Msze formacyjne dla dzieci komunijnych i ich rodziców co niedziela o godz. 10.00.
5. Spotkanie dla z rodzicami dzieci komunijnych we środę 19 września o godz. 18.00 /Msza św. i po niej spotkanie/.
6. Od września wracamy do stałego porządku duszpasterskiego. Msze św. niedzielne według zwyczajnego porządku w niedzielę powraca Msza św. o godz. 13.00, w tygodniu wraca Msza św. poranna. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki od 7.30 do 8.00 rano, a po południu od 16.00 do 17.30.
7. Nowi kandydaci do Sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjalnych i starsi proszeni są o zgłaszanie się po Mszy św. do Ks. Jana w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w poniedziałki i w piątki.
8. Spotkanie Wspólnoty biblijnej pierwsze po wakacjach 13 września po Mszy św. i procesji.
9. W piątek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy na Mszę o godz. 18.00 św. członków Wspólnot parafialnych, na rozpoczęcie roku duszpasterskiego. We wspólnotach idziemy za Chrystusem ukrzyżowanym podejmując naszą formację i posługę na rzecz Kościoła.
10. W sobotę 15 września o godz. 10.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich pracowników obecnych i byłych Polfy Tarchomin. Zakład ten obchodzi w tym dniu 195-lecie swojego istnienia. A zaczęło się od produkcji octu…
11. Za tydzień 16 września przypada 69 rocznica erygowania naszej parafii. Naszą parafię powołał do istnienia Sługa Boży Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia.
12. Za tydzień w niedzielę na Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 rozpocznie się Triduum św. Stanisława Kostki patrona dzieci młodzieży.
13. Pierwsze spotkanie po wakacjach kandydatów do bierzmowania 16 września o godz. 16.30 obecność obowiązkowa.
14. Wspólnota Różańcowa przygotowała małe foldery zapraszające do modlitwy w intencji powołań do życia konsekrowanego i kapłaństwa. Modlitwa ta jest odpowiedzią na apel naszego biskupa Romualda, który wezwał nas do takiej modlitwy.
15. Dzisiaj w starym kościele o g. 19 odbędzie się koncert "Oratorium Jakubowe". To utwór napisany z okazji 500-lecia tarchomińskiego kościoła św. Jakuba. Wystąpią chóry, soliści i instrumentaliści, w tym nasz chór Ave. Wstęp wolny w miarę wolnych miejsc. Wszystkie wejściówki zostały już rozdane.
16. Z radością informujemy, że udało się zrealizować projekt z funduszy partycypacyjnych: miejsce dla najmłodszych w świątyni, dla dzieci w wieku do lat 3. Z miejsca można korzystać w czasie otwarcia kościoła, w czasie Mszy św. i godzin kancelaryjnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz