sobota, 3 listopada 2018

ogłoszenia 2018.11.04 XXXI niedziela zwykła

• Dziś gościmy z kazaniami ks. Grzegorza Mioduchowskiego proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela i wspieramy budowę kościoła w Nadmie.
  • Do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych odmówioną choćby w myśli.
  • W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać zmarłych do wypominek rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130.
  • Msza św. zbiorowa gregoriańska za zmarłych sprawowana jest codziennie przez cały listopad w dni powszednie o godz. 1800 a w niedziele o 700 rano.
  • We wtorek o godz. 1900 spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas.
  • W tym roku obchodzimy 100 lecie odzyskania Niepodległości. W niedzielę 11 listopada o godz. 1800 odbędzie się Uroczysta Msza św. za Ojczyznę z udziałem członków Zarządu i Rady Dzielnicy Białołęka. Po Mszy św. o godz. 1900 uroczysty koncert zespołu Wojskowej Akademii Technicznej, a po nim Apel poległych w miejscu pamięci. Na zakończenie Agapa w Wieczerniku. Serdecznie zapraszamy na wspólne obchody młodych i starszych, niech nas połączy wspólna miłość do naszej Ojczyzny.
  • W dniach od 18 do 25 listopada będą miały w naszej parafii Misje Parafialne. Przygotowaliśmy folder z zaproszeniem na Misje Święte wraz z programem misji. Prosimy o zapoznanie się z programem oraz o zapraszanie na misje swoich bliskich, znajomych i sąsiadów, a zwłaszcza tych, którzy osłabli w wierze i nie uczestniczą w życiu naszej parafii.
  • Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem we czwartek 8 listopada o 1900.
  • Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci komunijne otrzymają książeczki komunijne.
  • Spotkanie rodziców dzieci komunijnych we wtorek 13 listopada godz. 19.00.
  • W piątki o godz. 1700 zapraszamy dzieci ze wszystkich szkół podstawowych od klasy 3 do 6 na spotkania Oazy Dzieci Bożych w Wieczerniku. Spotkania prowadzą animatorzy z naszej parafii.
  • W sobotę o godz. 10.00 próba scholi dziecięcej Totus Tuus. Zapraszamy dzieci ze wszystkich szkół podstawowych do klasy 6 włącznie.