poniedziałek, 24 lutego 2020

ogłoszenia 2020.02.23 VII niedziela zwykła

Zaproszenie na Katechezy!!
Jezus mówi dziś: Jesteś dla mnie ważny! Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 2000 w Wieczerniku. Jeśli chcesz doświadczyć mocy Ducha Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Przyjdź!

Dziś 23 II gościmy ks. Grzegorza Mioduchowskiego. Taca na budowę kościoła w Nadmie.

W niedzielę 23 lutego  o godz. 19.30 Msza św. za Ojczyznę, a po Mszy św. prelekcja pt. „Chwała Żołnierzom Niezłomnym”. Prelekcję wygłosi p. Jan Furdyna.

Jutro w poniedziałek 24 lutego o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

We wtorek 25 lutego spotkanie katechetyczne po Mszy św. wieczornej.

We środę 26 lutego rozpoczynamy Wielki Post. We środę 26 lutego rozpoczynamy Wielki Post.

Wielki Post to okres pokuty w życiu Kościoła. Ma on również charakter chrzcielny, to znaczy, że przygotowuje nas do odnowienia chrztu.

Msze św we Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30.

We Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, w piątki i dni postu ścisłego. W uzasadnionych przypadkach, jeśli nie możemy zachować wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych podejmujemy inne formy pokuty.

We Środę Popielcową kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od Mszy św. o 7.00 do godz. 20.00.

Po przerwie kolędowej we czwartki o godz. 19.00 salce obok Wieczernika zapraszamy na spotkania wspólnoty biblijnej.

W piątki Wielkiego Postu będą sprawowane Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 16.30 prowadzona przez dzieci, o 17.00 przez wspólnoty, a o 19.00 prowadzona przez młodzież.

Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00.
Zapraszamy do udziału w dwudniowej Pielgrzymce śladami Prymasa Wyszyńskiego, odbędzie się ona 14-15 marca br. /sobota-niedziela/.

Kancelaria parafialna wraca do zwyczajnego porządku: od poniedziałku do piątku w godzinach 730 – 800 rano i po południu od 16001730. /Oprócz I piątków i Uroczystości/

Za tydzień w niedzielę o godz. 16 spotkanie młodszej grupy do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Za tydzień w niedzielę 1 marca odbędzie się spotkanie autorskie p. Marka Kalbarczyka, który będzie promował swoją książkę pt. „Ich trzecie oko.” Pan Marek jest naszym parafianinem, jest osobą niewidomą, aktywnie uczestniczącą w życiu społecznym i zawodowym. Serdecznie zapraszamy.