piątek, 28 lutego 2020

Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu 1.03.2020 r.

Dziś śpiewamy po Komunii św. Suplikacje o ocalenie od wszelkiej zarazy.
Dziś przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego odnawiamy kolejny ze Ślubów Jasnogórskich Narodu
Zwierciadło Sprawiedliwości! Wsłuchując się w odwieczne tęsknoty Narodu, przyrzekamy Ci kroczyć za Słońcem Sprawiedliwości, Chrystusem, Bogiem naszym. Przyrzekamy usilnie pracować nad tym, aby w Ojczyźnie naszej wszystkie dzieci Narodu żyły w miłości i sprawiedliwości, w zgodzie i pokoju, aby wśród nas nie było nienawiści, przemocy i wyzysku. Przyrzekamy dzielić się między sobą ochotnie plonami ziemi i owocami pracy, aby pod wspólnym dachem domostwa naszego nie było głodnych, bezdomnych i płaczących.
Lud mówi: Królowo Polski, przyrzekamy!

Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej o g. 16.00.

Dziś po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie autorskie p. Marka Kalbarczyka, który będzie promował swoją książkę pt. „Ich trzecie oko.” Pan Marek jest naszym parafianinem, jest osobą niewidomą, aktywnie uczestniczącą w życiu społecznym i zawodowym. Serdecznie zapraszamy.

Wczoraj w sobotę w Seminarium Duchownym naszej diecezji odbyła się Msza św. z włączeniem do posługi lektora i akolity kleryków III i IV roku. Nasz parafianin Przemysław Dagis przyjął posługę lektora.

Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Katechezy będą odbywasię w poniedziałki i czwartki o godz. 2000 w Wieczerniku. Katechezy są pomocą do owocnego przeżycia Wielkiego Postu, są ogłoszeniem Dobrej Nowiny o miłości Boga do grzesznika. Jeśli chcesz doświadczyć mocy Ducha Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Przyjdź!
Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele o godz. 1700.
Rekolekcje szkolne od 23 d27 marca.
Rekolekcje parafialne od V niedzieli Wielkiego Postu 29 marca do 1 kwietnia.
W piątki Wielkiego Postu będą sprawowane Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 1630 prowadzona przez dzieci, o 1700 przez wspólnoty, a o 1900 prowadzona przez młodzież.
Spotkanie rodziców dzieci komunijnych we środę 11 marca o g. 19.00.
Zapraszamy do udziału w dwudniowej Pielgrzymce śladami Prymasa Wyszyńskiego, odbędzie się ona 14-15 marca br. /wyjazd w sobotę 14 marca o godz. 6.30, powrót w niedzielę/.
W zakrystii i kancelarii tudzież drogą mailową zgłaszamy chęć uczestniczenia w wydarzeniu jakim będzie beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego, odpowiednio do liczby zgłoszeń otrzymamy wejściówki na uroczystą Mszę św.
W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca marca. W I piątek wizyta u chorych od godz. 900. Msze św. o godz. 700, 1600 i 1800. Spowiedź po południu od godz. 1600.
I sobota Msza św. wynagradzająca o 16.00. Różaniec o 16.45. Nabożeństwa I soboty są okazją do przygotowania nas do beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Za tydzień zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.

Za tydzień w niedzielę 8 marca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Papieskiej tematem spotkania, tajemnica kobiety w nauczaniu św. Jana Pawła II.

Również za tydzień w niedzielę od 9.00 do 15.00 młodzież oazowa zaprasza do Kawiarenki św. Stanisława Kostki do Wieczernika na kawę i ciastko.

Chór AVE, działający przy naszej parafii, serdecznie zaprasza młodzież i osoby dorosłe do włączenia się w przygotowanie oprawy muzycznej Triduum Paschalnego. Szczegóły na plakatach oraz u organisty. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz