sobota, 20 czerwca 2020

ogłoszenia 2020.06.21 XII niedziela zwykła

Wczoraj w sobotę 20 czerwca w diecezji Pula w Chorwacji przyjął święcenia kapłańskie ks. Wojciech Wlazło mieszkaniec Choszczówki. Uroczystą Mszę prymicyjną w naszej parafii odprawi w I niedzielę lipca o godz. 1300.

Dziękujemy Bogu za całą oktawę uroczystości Bożego Ciała za procesje eucharystyczne. Bóg zapłać niosącym chorągwie, sypaczkom, dziewczętom niosącym poduszki, ministrantom i lektorom.

Dziś zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

Dziś po nabożeństwie czerwcowym spotkanie wspólnoty papieskiej. Zapraszamy.

Serdecznie zapraszamy na zakończenie wiosennego cyklu katechez Drogi Neokatechumenalnej. Najbliższe spotkanie we wtorek i czwartek o godz. 20 w Wieczerniku.

Zachęcamy do pełnego powrotu do życia sakramentalnego, do spowiedzi i Komunii św.

Dla rodziców zainteresowanych Komunią rodzinną w już czerwcu br. w małej grupie dzieci. Komunie odbywa się w niektóre dni powszednie o g. 1700 i w sobotę 27 czerwca godz. 1200 – SP STO. W lipcu zgłoszono trzy terminy.

Prosimy rodziców, jako pierwszych odpowiedzialnych za wychowanie swoich dzieci w wierze, by pomogli dzieciom obchodzącym rocznicę I Komunii w przystąpieniu do spowiedzi i Komunii św. jeszcze w tym roku szkolnym.

Jutro po Mszy św. o g. 18.00 nowenna papieska.

Ks. Jarosław zaprasza na spotkanie młodzież, która przystąpiła do bierzmowania w poniedziałek 22 czerwca na godz. 1900 do Wieczernika.

W tym tygodniu 24 czerwca we środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza wigilijna we wtorek o godz. 18.00., a we środę Msze z uroczystości o 7.00 i 18.00.

W tym tygodniu przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy dzieci , młodzież, nauczycieli wychowawców i rodziców na Mszę dziękczynną sprawowaną w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. przez cały tydzień.

Za tydzień 28 czerwca o 19.30 Msza św. za Ojczyznę.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę i przelewy na konto parafii, składane w tym trudnym czasie na utrzymanie kościoła.

Spłonęła część domu państwa Kozłowskich rodzina z trójką dzieci. Rodzina jest wdzięczna za okazaną dotychczas pomoc i potwierdza, że podstawowe potrzeby ma zabezpieczone. Za tydzień będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na odremontowanie domu.

Zachęcamy do nabycia i lektury tygodników katolickich, prosimy wziąć za darmo stare numery z poprzednich niedziel. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz