sobota, 13 czerwca 2020

Ogłoszenia XI niedziela zwykła 14.06.2020 r.

Cieszymy się i dziękujemy Bogu za liczny udział w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Niech Pan Bóg błogosławi naszej parafii, tym wszystkim, którzy wzięli udział w procesji, Chórowi Ave i p. organiście za poprowadzenie śpiewu na liturgii i procesji, niosącym chorągwie, sypaczkom, dziewczętom niosącym poduszki, ministrantom i lektorom. Bóg zapłać siostrom westiarkom, s. Rodziny Maryi z Płud, wspólnotom naszej parafii za przygotowanie ołtarzy.

Przez całą oktawę uroczystości Bożego Ciała procesje eucharystyczne po Mszy św. o godz. 1800, razem z Nabożeństwem czerwcowym.

We czwartek zakończenie oktawy Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 700 i 1800. Po Mszach św. poświęcenie wianków i procesja eucharystyczna.

Serdecznie zapraszamy na zakończenie wiosennego cyklu katechez Drogi Neokatechumenalnej. Najbliższe spotkanie we wtorek 16 czerwca o godz. 20 w wieczerniku następne we czwartek 18 czerwca.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 700, 900, 1700 – I Komunia i 1800. W tym dniu nie ma postu z racji na uroczystość.

Zachęcamy do odbycia spowiedzi i Komunii nakazanej przykazaniem kościelnym.

Również odwołana została dyspensa od uczestniczenia we Mszy św. dla ogółu wiernych naszej diecezji, z wyjątkiem osób z grupy ryzyka, powyżej 65 r. życia, a także tych, którzy przeżywają lęk przed zarażeniem. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy również miejsc kultu religijnego.

Dla rodziców zainteresowanych Komunią rodzinną w już czerwcu br. w małej grupie dzieci. Komunie odbywa się w niektóre dni powszednie o g. 1700 i w sobotę 27 czerwca g. 1200.

Zachęcamy rodziców, jako pierwszych odpowiedzialnych za wychowanie swoich dzieci w wierze, by pomogli dzieciom obchodzącym rocznicę I Komunii w przystąpieniu do spowiedzi i Komunii św. jeszcze w tym roku szkolnym. Cieszę się, że niektórzy z nas odważyli się na taki krok, sytuacja pandemii pokazuje jak ważna jest rola rodziców w przekazywaniu wiary.

Ks. Jarosław zaprasza młodzież po bierzmowaniu tegorocznym na spotkanie w poniedziałek 22 czerwca na godz. 19.00.

W sobotę 20 czerwca odbędą się święcenia kapłańskie ks. Wojciecha Wlazło mieszkańca Choszczówki. Ks. Wojciech przygotowywał się w Misyjnym Seminarium Duchownym w diecezji Pula w Chorwacji. Uroczystą Mszę prymicyjną w naszej parafii odprawi w I niedzielę lipca o godz. 1300.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę i przelewy na konto parafii, składane w tym trudnym czasie na utrzymanie kościoła.

Za tydzień zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

Spłonęła część domu państwa Kozłowskich rodzina z trójką dzieci. Rodzina jest wdzięczna za okazaną dotychczas pomoc i potwierdza, że podstawowe potrzeby ma zabezpieczone. Za dwa tygodnie będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na odremontowanie domu.

Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz