sobota, 6 czerwca 2020

Ogłoszenia Uroczystość Świętej Trójcy X niedziela zwykła 07.06.2020 r.

Dziś zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Czerwiec to miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe są sprawowane po mszy wieczornej.

Jutro po nabożeństwie czerwcowym około 19.15 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 700, 830, 1000, 1130 i 1800. Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja po terenie kościelnym. Ołtarze w 4 miejscach przygotują wspólnoty wraz z siostrami zakonnymi Rodziny Maryi i Westiarkami.

Uroczystość bierzmowania dla starszej grupy młodzieży odbędzie się w piątek po Bożym Ciele 12 czerwca w jednej grupie o g. 1900. Bierzmowania udzieli ks. biskup Marek Solarczyk. Spotkanie przygotowujące z młodzieżą dzisiaj o g. 1700. Kandydaci do bierzmowania i świadkowie odbywają spowiedź przed przystąpieniem do Sakramentu.

Zachęcamy do odbycia spowiedzi i Komunii wszystkich, którzy z obawy przed zarażeniem nie byli u spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Zniesiono ograniczenia liczby uczestniczących we Mszach św. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy również miejsc kultu religijnego. Z psychologicznego punktu widzenia bardzo ważny jest powrót do normalnego życia, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Uroczystości I Komunii przenieśliśmy je na soboty we wrześniu i październiku
12 IX- SP 257, 19 IX – SP 110, 26 IX- STO i Inspiracja i 3 X – SP 367 i Nasza Szkoła. 
Uroczystości odbędą się w małych grupach.

Dla rodziców zainteresowanych Komunią rodzinną w już czerwcu br. w małej grupie dzieci.
Komunie odbywa się w dni powszednie o godz. 1700 i w soboty 20 i 27 czerwca g. 1200.

Zachęcamy rodziców, jako pierwszych odpowiedzialnych za wychowanie swoich dzieci w wierze, by pomogli dzieciom obchodzącym rocznicę I Komunii w przystąpieniu do spowiedzi i Komunii św. jeszcze w tym roku szkolnym. Cieszę się, że niektórzy z nas odważyli się na taki krok, sytuacja pandemii pokazuje jak ważna jest rola rodziców w przekazywaniu wiary.

Serdecznie zapraszamy na zakończenie wiosennego cyklu katechez Drogi Neokatechumenalnej. Najbliższe spotkanie we wtorek 16 czerwca o godz. 20 w wieczerniku następne we czwartek 18 czerwca. 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę i przelewy na konto parafii, składane w tym trudnym czasie na utrzymanie kościoła, ogrzewanie, oświetlenie i wynagrodzenia dla pracowników.

Zachęcamy do nabycia tygodnika „Idziemy”. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz