sobota, 4 lipca 2020

ogłoszenia 2020.07.05 XIV niedziela zwykła


Dziś o godz. 1300 będzie sprawowana uroczysta Msza prymicyjna Ks. Wojciecha Wlazło pochodzącego z Choszczówki, wstąpił on do misyjnego Seminarium Redemptoris Mater w diecezji Pula w Chorwacji. Powołanie odkrył we wspólnocie Drogi Neokatechumenalnej.

Dziękujemy za ofiary złożone na odremontowanie domu po pożarze państwa Kozłowskich.

Zachęcamy do pełnego powrotu do życia sakramentalnego, do spowiedzi i Komunii św.

Komunie rodzinne w lipcu br. w małej grupie dzieci odbędą się 25 lipca g. 1630. Spowiedź dla rodziców i dzieci w piątek przed uroczystością o godz. 1845.

Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek duszpasterski. W niedziele nie będzie Mszy świętej o godz. 1300 /wyjątek 5 lipca/, a w dni powszednie Msze św. będą sprawowane rano i po południu o godz. 700 i 1800. Kancelaria parafialna w wakacje czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 1600 – 1730/z wyjątkiem I piątków miesiąca i uroczystości/.

Ksiądz biskup Romuald Kamiński zaprasza do udziału w Diecezjalnej Nowennie Pompejańskiej – dzieło modlitwy za Ojczyznę w 100-lecie Cudu nad Wisłą. Więcej szczegółów na stronie parafii poniżej.

Nasz parafialny projekt do budżetu obywatelskiego na rok 2021 pt.  Ścieżka edukacyjna śladami św. Jana Pawła II oraz Prymasa Tysiąclecia  został dopuszczony do dalszego procedowania. Wymaga to od nas zebrania znacznej ilości popierających go głosów /według naszych ocen minimum 1500/. Termin głosowania 1-15 września. Uzyskanie takiego poparcia w okresie 2 tygodni tuż po wakacjach będzie bardzo trudne. Dlatego prosimy o zaangażowanie się już teraz w prace przygotowawcze do tej akcji. W zakrystii są deklaracje pomocy do rozprowadzenie we wspólnotach parafialnych, a także możliwość zgłoszenia chęci indywidualnego zaangażowania się do pomocy w tej sprawie. 

Wszystkim udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego wypoczynku i powrotu do pełni sił.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz