piątek, 7 sierpnia 2020

ogłoszenia 2020.08.09 XIX niedziela zwykła

Serdecznie witamy gości, którzy przybyli do naszej parafii i dzisiaj z nami wspólnie się modlą. Życzymy odpoczynku i radosnego pobytu u naszych rodzin. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego wypoczynku i powrotu do pełni sił.

Na wzór wielkiej modlitwy nowennowej z sierpnia 1920 roku – cała nasza diecezja począwszy od dnia 5 sierpnia trwa na modlitwie, łącząc się z naszymi przedstawicielami, którzy idą w 37. Praskiej Pielgrzymce Rodzin na Jasną Górę. Nowennę zakończy nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie zorganizowana w każdej parafii z 14 na 15 sierpnia.

Porządek nowenny w naszej parafii: Zapraszamy codziennie do piątku 14 VIII włącznie na Msze św. o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec /zapraszamy wspólnoty do prowadzenia różańca/. Zakończenie modlitwy Apelem Jasnogórskim z rozważaniem o godz. 20.00.We czwartek 13 dzień sierpnia nabożeństwo Fatimskie w ramach nowenny.

W sobotę 15 sierpnia Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Matki Bożej Zwycięskiej,Patronki naszej diecezji. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.  

W dniu 14 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Starym Mieście w Warszawie odbędą się uroczystości  pod hasłem DZIĘKUJEMY – CZUWAMY, z okazji 100 -nej rocznicy Cudu nad Wisłą.Na uroczystości złożą  się:

o godz. 18.00 Procesja wzdłuż murów Starego Miasta z figurą Matki Bożej Łaskawej

ok. 19.00 Uroczysta Msza święta z poświęceniem buławy hetmańskiej ufundowanej Matce Bożej Łaskawej przez Jej czcicieli.

ok. 20.15 Uroczysty Koncert Modlitewny z udziałem chóru, orkiestry, zespołu muzycznego i solistów. Koncert jest przygotowany przez muzyków: Leopolda Twardowskiego, Jana Budziaszka, Huberta Kowalskiego.

Zachęcamy do pełnego powrotu do życia sakramentalnego, do spowiedzi i Komunii św.

Obowiązuje wakacyjny porządek duszpasterski. W niedziele nie ma Mszy świętych o godz. 1300. W dni powszednie Msze św. są sprawowane rano i po południu o godz. 700 i 1800.

Kancelaria parafialna w wakacje czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 1600 – 1730/z wyjątkiem I piątków miesiąca i uroczystości/.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz