sobota, 1 sierpnia 2020

Ogłoszenia XVIII niedziela zwykła 2.08.2020 r.

Serdecznie witamy gości, którzy przybyli do naszej parafii i dzisiaj z nami wspólnie się modlą. Życzymy odpoczynku i radosnego pobytu u naszych rodzin. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego wypoczynku i powrotu do pełni sił.

W poniedziałek 3 sierpnia 119 rocznica urodzin Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy naszym parafianom: a zwłaszcza Pani Barbarze Tokłowicz, Panom Janowi Furdynie, Pawłowi Grzegorzewiczowi i Andrzejowi Świtalskiemu oraz firmie Amalker za przygotowanie prezentacji składającej się z 26 tablic umieszczonych na naszym kościelnym parkanie. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa poświęcenia tablic przygotowująca nas do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Jutro też 3 sierpnia ks. Prałat obchodzi 62 rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy o nim w naszych codziennych modlitwach.

W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca sierpnia.
We czwartek przypada Święto Przemienienia Pańskiego i I czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 1500 do 1800. Dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

I piątek miesiąca. Wizyta u chorych od godz. 9.00. Spowiedź po południu od godz. 17.00. W tym dniu kancelaria parafialna nie będzie nieczynna.

5 i 6 sierpnia to początek Warszawskich Pielgrzymek Pieszych na Jasną Górę. Z powodu pandemii pielgrzymki mają w tym roku szczególny rys towarzyszenia duchowego. Zapraszamy od czwartku 6 VIII do 14 VIII na codzienne Msze św., do Komunii św. i na krótką modlitwę apelową o godz. 20.00.

Wczoraj o godz. 12.00 odbyła się się Msza św. w intencji upamiętnienia ofiar Katyńskich, a po niej zasadzony został pamiątkowy dąb dla uczenia jednej z ofiar Katyńskich – lekarza Jana Józefa Kolago, która miała krótki epizod pobytu na terenie Białołęki w Winnicy. Dziękujemy za przygotowanie uroczystości.

Zachęcamy do pełnego powrotu do życia sakramentalnego, do spowiedzi i Komunii św.

Obowiązuje wakacyjny porządek duszpasterski. W niedziele nie ma Mszy świętych o godz. 1300. W dni powszednie Msze św. są sprawowane rano i po południu o godz. 700 i 1800.

Kancelaria parafialna w wakacje czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 1600 – 1730/z wyjątkiem I piątków miesiąca i uroczystości/.

Nasz parafialny projekt do budżetu obywatelskiego na rok 2021 pt. Ścieżka edukacyjna śladami św. Jana Pawła II oraz Prymasa Tysiąclecia  został dopuszczony do dalszego procedowania. Wymaga to od nas zebrania znacznej ilości popierających go głosów /według naszych ocen minimum 1500/. Termin głosowania 1-15 września. Uzyskanie takiego poparcia w okresie 2 tygodni tuż po wakacjach będzie bardzo trudne. Dlatego prosimy o zaangażowanie się już teraz w prace przygotowawcze do tej akcji. W zakrystii są deklaracje pomocy do rozprowadzenie we wspólnotach parafialnych, a także możliwość zgłoszenia chęci indywidualnego zaangażowania się do pomocy w tej sprawie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz