sobota, 18 września 2021

Ogłoszenia 2021.09.19 XXV Niedziela zwykła

• Dziś Niedziela Środków Społecznego Przekazu, jest również świętem Radia Warszawa, naszej rozgłośni diecezjalnej, która w tym roku obchodzi swoje 30-lecie. Po wszystkich Mszach Świętych będzie prowadzona kwesta na rzecz Radia Warszawa.

• Kwestarze będą rozdawać Państwu nowe ramówki, zbierać datki do puszek i rozprowadzać radiowe torby i płyty- cegiełki z wybranymi audycjami, między innymi o Błogosławionym Prymasie Wyszyńskim.

• Rozgłośni diecezjalnej można słuchać na częstotliwości 106,2 FM w Warszawie i okolicach oraz przez internet z www.radiowarszawa.com.pl.

• W jej programie znajdziemy modlitwę, pismo Święte, dobry humor, audycje tematyczne, muzykę z pozytywnym przekazem i informacje związane z życiem Warszawy, Polski i Kościoła.

• Dziś o 16.30 Msza św. dla rodzin z dziećmi idącymi do I Komunii ze szkół nr 110 i 367.

• Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 20 września o godz. 19.00.

• We wtorek przypada święto św. Mateusza Apostoła. Po Mszy św. wieczornej Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas

• We środę 22 września po Mszy św. nabożeństwo papieskie. A także spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Ze szkoły 257 oraz ze szkół: Inspiracja, Mentis i STO, Nasza Szkoła. Za tydzień w niedzielę Msza św. dla tej grupy dzieci o 16.30.

• We wtorek 28 września po Mszy św. nowenna do błogosławionego Stefana Wyszyńskiego.

• Przygotowanie do Sakramentu małżeństwa rozpocznie się od najbliższego piątku 24 września. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Cały cykl przygotowań obejmuje 10 spotkań, a także dodatkowo 3 spotkania w poradni małżeńskiej.

• Msza św. i spotkanie rozpoczynające kolejny rok formacji dla starszej grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania 3 października o godz. 16.30.

• Zapisy do bierzmowania dla młodszej grupy młodzieży od VIII klasy i I średniej u ks Jana w zakrystii, bądź w kancelarii we czwartek.

• Dziś wieczorem zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach obchodów Roku Rodziny. Modlitwa za młode małżeństwa. 19 października będziemy się modlić za rodziny przeżywające żałobę po stracie dziecka.

• Za tydzień w niedzielę o 19.30 Msza za Ojczyznę.

• Próba scholi dziecięcej „Totu Tuus” w Wieczerniku w sobotę 2 października o g. 10.

• Przypominamy o potrzebie zachowania ostrożności i zasad dystansu oraz maseczek w przestrzeni kościelnej.