sobota, 27 listopada 2021

Ogłoszenia 2020.11.28 r. I niedziela Adwentu

  1.     Dziś rozpoczynamy Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.

  2.     Dziś o 19.30 Msza św. za Ojczyznę.

  3.     Dziś zgodnie z prośbą przewodniczącego Episkopatu zbiórka do puszek na pomoc migrantom z granicy polsko-białoruskiej.

  4.     Msze św. roratnie w tygodniu od poniedziałku do soboty o 6.45. Zapraszamy również na dodatkowe Msze roratnie we wtorki i czwartki o 18.00 dla dzieci i młodzieży i wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w we mszach porannych.

  5.     Rekolekcje parafialne 12 -15 grudnia /niedziela – środa/.

  6.     Czas adwentu czas przygotowania miejsca dla Chrystusa ubogiego i przychodzącego do nas, jak co roku, będziemy przygotowywać paczki dla potrzebujących. Zakupione dary: żywność trwałą oraz chemię domową  składamy w przedsionku naszej świątyni. Początek akcji od przyszłej niedzieli 5 grudnia do środy 15 grudnia.

  7.     We wtorek 7 XII o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

  8.     W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca grudnia. I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do godz. 20.00.

  9.     I piątek 3 XII. Wizyta u chorych od godz. 9.00. Spowiedź rano na Mszy św. i po południu od godz. 16.00. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.

  10.  I sobota 4 XII– Msza św. wynagradzająca o godz. 16.00, a po niej różaniec.

  11.  W przyszłą niedzielę 5 grudnia o godz. 1000 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii ze szkół SP. 367, Nasza Szkoła, Mentis , STO i Inspiracja, a o godz. 11.30 SP 110 i 257. 

  12.  Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

  13.  Również za tydzień spotkanie Wspólnoty Papieskiej po Mszy św. wieczornej.

  14.  Od przyszłej niedzieli będą dostępne opłatki i świece Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom.

  15.  Klerycy naszego Seminarium zapraszają na sztukę pt. „Pan przemówił”. Sztuka ukazuje wyjście z Egiptu z perspektywy rodziny Żydowskiej. Zapisy na grupowy wypad w przyszłą niedzielę na wieczorny seans o godz. 18.30 u ks. Jana.

  16.  P. Elżbieta Furdyna organizuje pielgrzymkę do Torunia na XXX-lecie Radia Maryja 4 grudnia. Zgłoszenia u organizatora.

  17.  W miniony wtorek spotkał się Zespół Synodalny naszej parafii, najbliższy czas wykorzystujemy do działań informujących o ankiecie.

  18.  Również w najnowszym numerze Głosu Parafii znajdziemy Vademecum  synodu w diecezji, a także ogłoszenia parafialne. Zachęcamy do lektury.  

               19.  Wizyta duszpasterska – kolęda rozpocznie się później po wyciszeniu czwartej fali pandemii. Tak jak w ubiegłym roku będziemy się spotykać w kościele podczas Mszy Św. w intencji naszych rodzin. Osoby chcące przyjąć kapłana w swoim domu prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii. Nowych mieszkańców prosimy o zapisanie się do Parafii w kancelarii.

                20.  Z racji na pandemię zachowajmy dystans w kościele, a także nośmy maseczki w przestrzeni kościoła. W wejściu do kościoła są umieszczone pojemniki  z płynem odkażającym.  

   

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz