sobota, 13 listopada 2021

Ogłoszenia 2021.11.14 XXXIII niedziela zwykła

    Dzisiaj po raz piąty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tego roku są słowa Pana Jezusa: „Ubogich zawsze mieć będziecie u siebie ”.

    Dzisiaj gościmy ze Słowem Bożym ks. Marka Lemiecha proboszcza w parafii w Wielgolesie Brzezińskim. Taca jest przeznaczona na budowę kościoła.

    Dziś zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

     Serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. W tym tygodniu w poniedziałek i we czwartek o g. 20.00.

     W poniedziałek 15 XI na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów i członków wspólnot parafialnych, a o g. 1900 spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

     W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać do wypominek rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130. Msze św. zbiorowe gregoriańskie za zmarłych są sprawowane przez miesiąc listopad w dni powszednie o godz. 1800, a  w niedziele o 700 rano.

    Za tydzień Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, taca będzie przeznaczona na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne.

     Za tydzień w niedzielę 21 listopada po Mszy św. wieczornej spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: Spotkają się równolegle obie grupy: starsza w Wieczerniku, a w kościele grupa młodsza.

     Za tydzień spotkanie wspólnoty papieskiej po wieczornej Mszy św.

     W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety można pobrać z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu. 

Ankieta dostępna na stronie diecezji warszawsko-praskiej https://diecezja.waw.pl/7753

a

 

 


    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz