sobota, 20 listopada 2021

Ogłoszenia 2021.11.21 Niedziela Chrystusa Króla

       Dzisiejsza taca na nasze diecezjalne Seminarium duchowne.

       Dziś o 16.30 Msza św. dla dzieci i rodziców komunijnych ze szkół SP 367, Inspiracja, STO, Mentis i Nasza Szkoła. Za tydzień 28 listopada spotyka się grupa II: SP 110, 257,

       Dziś po Mszy św. wieczornej spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: Spotkają się równolegle obie grupy: starsza w Wieczerniku, a w kościele grupa młodsza.

       Dziś też spotkanie wspólnoty papieskiej po wieczornej Mszy św.

      Serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. W tym tygodniu w poniedziałek i we czwartek o g. 20.00.

       Jutro w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, modlimy się o błogosławieństwo dla naszej parafialnej diakonii muzycznej: p. organiście, chórowi AVE, scholii parafialnej i posługującym na Mszach św. z udziałem dzieci. Jutro też po Mszy św. wieczornej nowenna papieska.

       Za tydzień I Niedziela Adwentu, ponieważ będzie to ostatnia niedziela listopada to o godz. 19.30 Msza św. za Ojczyznę, a po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa do błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego.

       Msze św. roratnie codziennie o godz. 6.45.

       Przypominamy o potrzebie zachowania ostrożności i zasad dystansu oraz maseczek w przestrzeni kościelnej.

     W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił  cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stolikach na tyłach naszego kościoła, ale można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji.  Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu. 

   

   

   

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz