sobota, 2 kwietnia 2022

Ogłoszenia 2022.04.03 V Niedziela Wielkiego Postu

 •  ·       Dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne dla wszystkich parafian.  Serdecznie witamy ojca Mieczysława Babraja redemptorystę. Program rekolekcjiponiżej.
 • ·       Wielkopostna wizyta u chorych w piątek 8 kwietnia od g. 900.
 • ·       Dziś spotkanie młodszej grupy kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00.
 • ·       W intencji pokoju na Ukrainie modlimy się pół godziny przed wieczorną Eucharystią (oprócz piątku i niedzieli). 
 • ·       W piątek 8 kwietnia po rekolekcjach sprawowane będą dwie drogi krzyżowe o g. 1630 dla najmłodszych oraz wspólna Droga Krzyżowa po terenie kościelnym o g. 1900. Nie będzie drogi krzyżowej o 1715. 
 • ·       Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Msze św. z w sobotę o g. 1800, w niedzielę o g. 700, 830, 1000, 1130,1300,   1800
 • W Niedzielę Palmową odbędzie się Kiermasz Rękodzieła i Ciast, zapraszamy do udziału rodziny z Ukrainy. Prosimy o upieczenie ciast i przygotowanie rękodzieł. Hasłem tegorocznym będzie: Verbna nedila z Ukrainoju, czyli Niedziela Palmowa z Ukrainą.
 • ·       Zbiórka żywności i artykułów gospodarstwa domowego dla rodzin wielodzietnych i ubogich oraz dla bezdomnych do końca rekolekcji do środy 6 kwietnia. Dary przynosimy do przedsionka kościoła. Pakowanie darów odbędzie się we środę po Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 1800. Rozwożenie paczek do potrzebujących w sobotę 9 kwietnia od godz. 900. Zapraszamy wszystkich do pomocy w pakowaniu i rozwożeniu paczek.
 • ·       Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne, dochód na działalność charytatywną. Zachęcamy do odpisania 1% podatku od dochodów na cele charytatywne Caritas, wpisując obok numeru KRS hasło Płudy wspieramy również działania Parafialnego Zespołu Caritas. 
 • ·       We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy porannej do godz. 20.00.
 • ·       Zapisy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Paschalnego z Wielkiego Czwartku na piątek i z Wielkiego Piątku na sobotę w księdze wyłożonej na stoliku z gazetami.
 • ·       Za tydzień przed kościołem chórzyści będą rozprowadzać palmy. Ewentualny dochód zostanie przeznaczony na pomoc ukraińskiej Sosnówce, gdzie nasz chór Ave występował oraz na działalność chóru, w tym organizację koncertów w naszej parafii.
 • ·       Dzieło pomocy uchodźcom informacje i oferty pomocy pod numerem tel.  533 770 661 i adresem mailowym parafiapludy@gmail.com
 • ·       W Wieczerniku nadal przygotowujemy kuchnię, miejsca noclegowe i zaplecze sanitarne dla około 4 rodzin około 20 osób z Ukrainy. Dziękujemy za dary, które przynieśliśmy z myślą o uchodźcach.
 • Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie serdecznie zaprasza rodziców i kandydatów, do klas - od pierwszej do siódmej - na ostatni z zaplanowanych dni otwartych, w sobotę 9 kwietnia, w godzinach od 10 do 13. Jest to okazja do zobaczenia szkoły oraz spotkania się z nauczycielami i uczniami. Więcej informacji na stronie: salezy.pl
 •  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz