sobota, 9 kwietnia 2022

Ogłoszenia 2022.04.10 Niedziela Palmowa

·       Dziś Niedziela Palmowa, rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Dziś też odbywa się Kiermasz Rękodzieła i Ciast w jedności z Ukrainą. Nabywając ciasto wspieramy uchodźców.

·       Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o g. 1700.

·       Bóg zapłać wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, którzy  pakowali, rozwozili dary dla rodzin ubogich i wielodzietnych naszej parafii. 

·       Obchody Triduum Paschalnego w naszej parafii:

Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakrament będzie trwała od godz. 20.00 do Liturgii Męki Pańskiej

Wielki Piątek o godz. 9.00 Jutrznia

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.

– o godz. 17.00 Droga Krzyżowa

–  Gorzkie Żale, po Liturgii Męki Pańskiej.

W  Wielki Piątek obowiązuje post paschalny, ścisły dla osób od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 r. życia. Post ten można przedłużyć do Wigilii Paschalnej. W Wielki Piątek zbiórka ofiar na Boży Grób w Jerozolimie  w trakcie liturgii.

Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej będzie trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.  

Wielka Sobota o godz. 9.00 Jutrznia. Tradycyjne błogosławienie pokarmów będzie odbywać się od godz. 7.30 do godz. 17.30 włącznie.

Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, procesja rezurekcyjna o godz. 6.00.  Następne Msze św. od godz. 8.30.  

·       Spowiedź do Wielkiej Środy włącznie na Mszach św. o 7.00, a po południu od 17.30.

·        Zapisy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Paschalnego z Wielkiego Czwartku na piątek i z Wielkiego Piątku na sobotę na listę wyłożoną na stoliku z gazetami.

·       Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dziś świece wielkanocne, dochód na działalność charytatywną.

·       Dzisiaj przed kościołem chórzyści rozprowadzają palmy. Ewentualny dochód zostanie przeznaczony na działalność chóru AVE.

·       Jutro w poniedziałek o 17.30 próba sypaczek kwiatów na procesję rezurekcyjną, s. Beata zaprasza najmłodsze dziewczęta.

·       Dzieło pomocy uchodźcom informacje i oferty pomocy pod numerem tel.  533 770 661 i adresem mailowym parafiapludy@gmail.com

·       W Wieczerniku nadal przygotowujemy kuchnię, miejsca noclegowe i zaplecze sanitarne dla około 4 rodzin około 20 osób z Ukrainy.  Dziękujemy za dary, które przynieśliśmy z myślą o uchodźcach.

·       Pamiętajmy o środkach ostrożności w związku z Covidem.

·       Przez cały Wielki Tydzień w kilku stacjach telewizyjnych i rozgłośniach radiowych będzie można usłyszeć pieśni pasyjne i wielkanocne w wykonaniu naszego chóru Ave. Szczegółowe terminy na parafialnym facebooku. 


    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz