czwartek, 2 czerwca 2022

Ogłoszenia 2022.05.22 VI Niedziela Wielkanocna

   

  ·       Dziś 22 maja nabożeństwo papieskie na Mszy św. wieczornej.

  ·       Spotkanie członków Rady Duszpasterskiej 23 maja – poniedziałek godz. 19.00

  ·       We wtorek 24 maja obchodzimy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

  ·       We środę 25 maja o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy do sali obok Wieczernika na „Spotkania Kobiet”, tematem najbliższego spotkania będzie „Biblijne Matki”. „Spotkania Kobiet” to wspólnota pań, które pragną środowiska, które daje wsparcie kobietom.

  ·       W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, będzie ona połączona z nabożeństwem majowym.

  ·       W sobotę po Mszy św. wieczornej modlitwy do błogosławionego Stefana Wyszyńskiego.

  ·       Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  ·       Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszach św. wieczornych. 

  ·       Uroczystości I Komunii wczoraj o godz. 12.00 Nasza Szkoła i Mentis, a dziś o godz. 11.30 SP 367. Biały tydzień dla tej grupy dzieci do piątku na Mszach św. o godz. 18.00.

  ·       Kolejne Uroczystości I Komunii w sobotę 28 maja godz. 11:00  dzieci ze szkoły z ul. Skuterowej.

  ·       Rocznice I Komunii: niedziela 29 maja o godz. 10:00 SP 257, a o godz. 11:30 STO i Inspiracja,  5 czerwca  godz. 10:00 SP 110, a o godz. 11:30 SP 367, Nasza Szkoła. Spowiedź dla tej grupy dzieci w piątki przed uroczystością od godz. 16.00.

  ·       Zakończyliśmy prace adaptacyjne w dużej sali "Wieczernika". Powstała przestrzeń  mieszkalna dla kilku rodzin ukraińskich. W tym tygodniu planujemy przyjęcie pierwszych rodzin. W Wieczerniku działa punkt pomocy rzeczowej dla uchodźców, obsługujący codziennie kilkanaście rodzin: mamy z kilkorgiem dzieci. Dla pomocy powstał wolontariat wyspecjalizowany w różnych zadaniach. Jesteśmy wdzięczni parafianom za systematyczne wspieranie niezbędnymi darami. Najpotrzebniejsze aktualnie potrzeby to: art spożywcze i higieniczne, środki czystości, letnia sportowa odzież i obuwie, ręczniki, pościel, torby, plecaki, walizki. Dary można przynosić do kruchty kościoła lub bezpośrednio do punktu pomocy w godzinach jego pracy (pon., środa, piątek - 10-13; wt, czw – 18-20; sob 11-13). Za ofiarność parafian z góry serdeczne Bóg zapłać.

  ·       Dzieło pomocy uchodźcom informacje i oferty pomocy pod numerem tel.  533 770 661 i adresem mailowym parafiapludy@gmail.com

  ·       4 czerwca w sobotę, w godz. 11.00 -18.00 Piknik Rodzinny pod nazwą „ Kulturalno – Artystyczna Białołęka Pożyteczna”. W programie m.in.: gry i zabawy rodzinne, teatrzyk dla dzieci, Dj Miki z piosenkami dla dzieci, pokazy naukowe, warsztaty cyrkowe, występ Zespołu „Szafa Gra”, oraz potańcówka. Zaprezentują się także organizacje pozarządowe.

   


  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz