czwartek, 2 czerwca 2022

Ogłoszenia 2022.06.05 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  ·       Nabożeństwa czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszach św. wieczornych.

  ·       Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

  ·       Za tydzień Niedziela Trójcy Najświętszej. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnych.

  ·       We czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Na wieczornej Mszy św. odbędzie się uroczystość bierzmowania starszej grupy młodzieży.

  ·       Dziś zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

  ·       Dziś też uroczystości Rocznicy I Komunii o  godz. 10:00 SP 110, a o godz. 11:30 SP 367, Nasza Szkoła i Mentis.  

  ·       Zakończyliśmy prace adaptacyjne w dużej sali "Wieczernika". Powstała przestrzeń  mieszkalna dla kilku rodzin ukraińskich,  na razie jest duża rotacja, rodziny zatrzymują się na parę dni. W Wieczerniku działa punkt pomocy rzeczowej dla uchodźców, obsługujący codziennie kilkanaście rodzin: mamy z kilkorgiem dzieci. Dla pomocy powstał wolontariat wyspecjalizowany w różnych zadaniach. Jesteśmy wdzięczni parafianom za systematyczne wspieranie niezbędnymi darami. Najpotrzebniejsze aktualnie potrzeby to: art spożywcze i higieniczne, środki czystości, letnia sportowa odzież i obuwie, ręczniki, pościel, torby, plecaki, walizki. Dary można przynosić do kruchty kościoła lub bezpośrednio do punktu pomocy w godzinach jego pracy (pon., środa, piątek - 10-13; wt, czw – 18-20). Za ofiarność parafian z góry serdeczne Bóg zapłać.

  ·       Dzieło pomocy uchodźcom informacje i oferty pomocy pod numerem tel.  533 770 661 i adresem mailowym parafiapludy@gmail.com

   

   

   


  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz