sobota, 25 marca 2023

Ogłoszenia 2023.03.26 V Niedziela Wielkiego Postu

 • ·       Dziś  rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Rekolekcje głosi ks. Przemysław Macios proboszcz parafii św. Wojciecha w Wiązownej. Program rekolekcji poniżej.
  ·       Dziś Msza św. za Ojczyznę o godz. 19.30.
  ·       W piątek po rekolekcjach Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 1630 prowadzona przez dzieci i o 1900 dla wszystkich parafian, następnie modlitwy w intencji wynagradzającej za ataki na św. Jana Pawła II: o godz. 20.30 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do północy.
  ·       Wielkopostna wizyta u chorych w piątek 31 marca od g. 900.
  ·       Gorzkie Żale są odprawiane w niedziele o godz. 1700.
  ·       We wtorek 28 marca po Mszy o g. 18.00 modlitwy za przyczyną błog. Stefana Wyszyńskiego.
 • ·        W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16:00. Po niej różaniec. 
  ·       Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Msze św z tej niedzieli w sobotę o godz. 1800, w niedzielę o godz.  700, 830, 1000, 1130,1300, 1800. W Wieczerniku od 9.00 do 15.00 będzie trwał Kiermasz Rękodzieła i Ciast.

  ·       Za tydzień w niedzielę 2 kwietnia o godz. 21.00 do 21.37 modlitwa w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.
  ·       Parafialny Zespół Caritas prosi o przekazywanie 1,5 % swojego podatku na pomoc dla ubogich. Możemy tego dokonać wpisując nr KRS - 0000223182 na swoim PIT  i wpisując go Płudy. Połowa tej kwoty zasili działalność diecezjalnej Caritas, a druga połowa nasze parafialne działania na rzecz potrzebujących.
  ·       Zbiórka żywności i artykułów gospodarstwa domowego dla rodzin wielodzietnych i ubogich oraz dla bezdomnych do końca rekolekcji 29 marca. Dary przynosimy do przedsionka kościoła. Pakowanie darów odbędzie się we środę po Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 1800 w starym kościele. Ubierzmy się ciepło. Rozwożenie paczek do potrzebujących w sobotę 1 kwietnia od godz. 900. Zapraszamy wszystkich do pomocy w pakowaniu i rozwożeniu paczek.
  ·       Zapraszamy do nabycia ręcznie robionych kartek świątecznych na warsztatach parafialnych. Dochód z dobrowolnych datków przeznaczony będzie na cele charytatywne Parafialnego Zespołu Caritas.
  ·       Zapisy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Paschalnego z Wielkiego Czwartku na piątek i z Wielkiego Piątku na sobotę w księdze wyłożonej na stoliku z gazetami.
  ·       W przyszłą niedzielę chórzyści przed kościołem będą rozprowadzali palmy, dochód zostanie przeznaczony na działalność chóru.
 •     W niedzielę Palmową odbędzie się w Warszawie Marsz Papieski, który ruszy z Ronda im. Romana Dmowskiego o godz. 11:00 pod hasłem: „Zabierzmy Jana Pawła II z przestrzeni politycznych rozgrywek”. Tego dnia przypada też rocznica śmierci naszego rodaka-papieża. Można wywiesić flagi biało-żółte czy narodowe.
 • ·       Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej i Jordanii. Termin: 17.11.2023 - 26.11.2023 Cena od 5299 PLN + 290 USD (płatne przewodnikowi), Opis krótki: Jerozolima - Betlejem - Gadara - Jerash - Amman - Madaba - Góra Nebo - miejsce Chrztu Chrystusa - Petra – Wadi Musa - Morze Martwe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz