piątek, 24 marca 2023

Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej

  Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii z Warszawy i z Wołomina ***

  Termin: 17.11.2023 - 26.11.2023 Cena od 5299 PLN
  Opis krótki:
  Jerozolima - Betlejem - Gadara - Jerash - Amman - Madaba - Góra Nebo - miejsce Chrztu Chrystusa - Petra – Wadi Musa - Morze Martwe
  Program:

  PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ I JORDANII 17-26.11.2023

  CENA: 5299 PLN + 290 USD (płatne przewodnikowi)

  Dzień 1

  Przyjazd na lotnisko, odprawy i przelot do Tel Awiwu. Po wylądowaniu i odprawach izraelskich przejazd do centrum Betlejem: nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Msza Św. Następnie przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

  Dzień 2

  Śniadanie, Przejazd do Jerozolimy: Góra Oliwna, kościół Pater Noster i zejście z Góry Oliwnej (po drodze kościół Dominus Flevit oraz panorama starej Jerozolimy) do Ogrodu Oliwnego. Po południu przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu, kolacja.

  Dzień 3

  Śniadanie i ponowny wyjazd do Jerozolimy: panorama Wzgórza Świątynnego, Ściana Płaczu – najświętsze miejsce dla Żydów. Przejście wzdłuż murów starej Jerozolimy na Syjon: Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia Matki Bożej (z zewnątrz). Przejście do starej części Jerozolimy. Druga wizyta w Bazylice Zmartwychwstania. Wejście na Golgotę, podejście do Grobu Pańskiego. W ciągu dnia Eucharystia. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  Dzień 4

  Wczesne śniadanie. Przejazd do Kany Galilejskiej – uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w miejscu pierwszego cudu Chrystusa. zwiedzanie Nazaretu, miasta dorastania Jezusa Chrystusa, Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa (z zewnątrz). Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

  Dzień 5

  Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Galilejskie – przyjazd do Kafarnaum (dom św. Piotra, miejsca nauczania Jezusa), zwiedzanie Tabghy, gdzie nad samym brzegiem znajduje się kościół Prymatu św. Piotra. Następnie wjazd na Górę Błogosławieństw, dalej rejs po Jeziorze Genezaret i obiad z endemiczną rybą św. Piotra. Przekroczenie granicy z Jordanią. Przejazd do hotelu w Ammanie, kolacja, nocleg.

  Dzień 6

  Śniadanie, wyjazd na Górę Nebo, skąd Mojżesz po raz pierwszy pokazał Izraelitom Ziemię Obiecaną – Kanaan. Przejazd do doliny Jordanu i miejsca Chrztu Chrystusa, odkrytego przez archeologów zaledwie przed kilku laty. Przejazd do Madaby, jordańskiego centrum mozaik w okresie bizantyjskim, jak i obecnie, które słynie z najstarszej mapy mozaikowej świata, uwzględniającej Jerozolimę. Przejazd do hotelu w Wadi Musa (Petrze) na nocleg.

  Dzień 7

  Śniadanie, całodniowe zwiedzanie Petry – wykutego w skałach miasta Nabatejczyków, które przeżywało swoją świetność od 300 do 100 lat p.n.e. Od lipca 2007 roku Petra znajduje się na prestiżowej liście Siedmiu Nowych Cudów Świata. Kolacja i nocleg w hotelu Petrze.

  Dzień 8

  Po śniadaniu krótki postój w Wadi Musa w miejscu, w którym Mojżesz uderzył w skałę. Potem wyjazd na tęczową pustynię Wadi Rum; na miejscu nastąpi zmiana środka transportu na samochody o napędzie 4×4 i przejazd po pustyni, słynącej ze wspaniałych klifów, skał, dolin i barw. Nocleg w okolicy Wadi Rum w namiotach na pustyni wraz z kolacją.

  Dzień 9

  Śniadanie w wyjątkowym krajobrazie i przejazd na północ Autostradą Pustynną. Przejazd nad znane z właściwości kosmetycznych i medycznych Morze Martwe, najniżej położone miejsce na ziemi; możliwość kąpieli i odpoczynku. Kolacja i nocleg w okolicy Ammanu.

  Dzień 10

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki do Jordanii.

  PO OPUBLIKOWANIU LOTOW TERMIN MOŻE ULEC ZMIANIE O +/-1 DZIEŃ ZE WZGLĘDU NA ROZKŁAD LOTÓW.

  PO WYPEŁNIENIU FORMULARZA ONLINE, NA PODANEGO MAILA PIELGRZYM OTRZYMUJE UMOWĘ Z INDYWIDUALNYM NR KONTA BANKOWEGO - PROSIMY O WPŁATĘ ZALICZKI W WYSOKOŚCI 40% CENY. DRUGA RATA PŁATNA NA 40 DNI PRZED WYJAZDEM.

  Uwagi praktyczne:
  Cena zawiera:
  • przelot Warszawa – Tel-Awiw oraz Amman – Warszawa Modlin z bagażem podręcznym 40x25x20 cm oraz bagażem rejestrowanym 20 kg,
  • przejazdy na miejscu komfortowym klimatyzowanym autokarem,
  • 8 noclegów w hotelach ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
  • 8 śniadań oraz 8 kolacji,
  • opiekę duchową i Msze św.,
  • opiekę pilota wycieczek,
  • wizę jordańską,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł),
  • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 40 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).
  Cena nie zawiera:
  • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (1190 zł),
  • dobrowolnej dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie (140 zł/os. za lot w obie strony),
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat granicznych i miejscowych, parkingów, napiwków dla kierowców i obsługi hotelowej – obowiązkowy koszt 290 USD/os., płatne pilotowi.
  HIGHLIGHTS:

   

  • Petra  tajemnicze miasto Nabatejczyków
  • słynna mapa mozaikowa Krajów Biblijnych w Madabie
  • Droga Krzyżowa ulicami starej Jerozolimy
  • święta Góra Nebo i wspaniały widok na Morze Martwe
  Uwagi:
  • Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 290 USD / osobę. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty w banknotach
  • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy
  • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje lub oczekiwać na grupę w porcie docelowym. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska)
  • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

  link dla rejestracji dla pielgrzymów:

  https://grupy.misjatravel.pl/warszawawolomin

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz