sobota, 2 marca 2024

Ogłoszenia 2024.03.03 - III Niedziela Wielkiego Postu

·       Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: w niedziele Gorzkie Żale o godzinie 17.00.

·       W piątki Droga Krzyżowa: o godzinie 16.30 z udziałem dzieci, o 17.15 prowadzona przez wspólnoty i o 18.45 prowadzona przez Domowy Kościół oraz młodzież z Ruchu Światło-Życie.

·       Spotkanie starszej grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w sobotę 9 marca o godz. 16.30.

·       Rekolekcje szkolne w czwartym tygodniu Wielkiego Postu 11-15 marca, rekolekcje parafialne od 5 niedzieli 17 -20 marca.

·       Wielkopostna zbiórka żywności i chemii domowej na rzecz potrzebujących pomocy od niedzieli 10 marca do 21 marca. Dary przynosimy do przedsionka kościoła.

·       Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Caritas naszej Parafii. Ulotki z nr KRS na stoliku pod chórem.

·       Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w I czwartek od Mszy św. o 700 do godz. 2000.

·       Kancelaria parafialna  w okresie Wielkiego Postu jest czynna w dni powszednie w godzinach 7:30-8:00 , a po południu od poniedziałku do czwartku od 16:00 do 17:30.

·       Społeczny Komitet Mieszkańców Osiedla Dąbrowianka ubiega się o ułatwienia komunikacyjne i bezpieczeństwo wzrastającego ruchu kołowego. Jednym z istotnych rozwiązań, które postuluje jest utworzenie nowej linii autobusowej, która umożliwi łatwiejszy dojazd do kościoła, a także do stacji PKP Płudy mieszkańcom z osiedli przy ulicy Czeremchowej, Żiżki, Mehoffera, Fletniowej i przyległych. Komitet zaprasza do poparcia ich inicjatywy, przed kościołem będzie  można złożyć podpis pod petycją, która będzie przedłożona właściwym władzom.