sobota, 16 marca 2024

Ogłoszenia 2024.03.17 - V Niedziela Wielkiego Postu

• ·       Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Nauki głosi ks. dr Marek Szymula.
  •  Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Papieskiej, a także spotkanie młodszej grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  • Dziś po każdej Mszy św. młodzież będzie rozprowadzała Rachunki sumienia – pomoc w przygotowaniu do sakramentu pokuty.
  •  Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: w niedziele Gorzkie Żale o g. 17.00.
  • W najbliższy piątek Droga Krzyżowa: o godzinie 16.30 z udziałem dzieci, a po Mszy św. wieczornej Droga krzyżowa po terenie kościelnym
  • W piątek 22 marca nabożeństwo papieskie.
  • Wielkopostna zbiórka żywności i chemii domowej na rzecz potrzebujących pomocy do 21 marca. Dary przynosimy do przedsionka kościoła. Pakowanie we czwartek  21 marca od godz. 19.00. Rozwozimy w sobotę 23 marca od godz. 9.00.
  • W pomieszczeniu pod chórem możemy nabyć świece na stół wielkanocny, a także kartki wielkanocne przygotowane przez parafian. Dochód na pomoc potrzebującym.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od Mszy św. o 700 do 1800.
  • Kancelaria parafialna  w czasie rekolekcji nie będzie czynna.
  • W Niedzielę Palmową 24 III 2024 o g. 19.15 zapraszamy na prawykonanie "Pasji według świętego Mateusza" autorstwa prof. Krzysztofa Kusiel-Moroza w wykonaniu solistów Polskiej Opery Królewskiej, Chóru AVE oraz muzyków Filharmonii Narodowej. Podczas koncertu chóru AVE z okazji 85-lecia otrzyma medal "Pro Masovia". Szczegóły na ulotkach.
  • W Niedzielę Palmową przed kościołem chórzyści będą rozprowadzali palmy.
  • Kiermasz Rękodzieła i Ciast w niedzielę Palmową 24 marca od godz. 9:00 do 15:00. Prosimy o upieczenie i przyniesienie ciast i przyniesienie ich do Wieczernika.
  • Ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki prosi o modlitwę w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna w tej intencji od 16 do 24 marca  po Mszach św.