sobota, 23 marca 2024

Ogłoszenia 2024.03.31 Niedziela Palmowa

• ·       Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się  w zbiórkę żywności i chemii domowej dla rodzin wielodzietnych i ubogich oraz dla bezdomnych i za pomoc w pakowaniu i rozwożeniu paczek.
  • ·       Dziś też w Wieczerniku od godz. 9.00 do 15.00 Kiermasz Ciast i Rękodzieła.
  • ·       Dziś chórzyści przed kościołem rozprowadzają palmy, a w pomieszczeniu pod chórem możemy nabyć świece na stół wielkanocny.
  • ·       Dziś o g. 19.15 zapraszamy na prawykonanie "Pasji według świętego Mateusza" autorstwa prof. Krzysztofa Kusiel-Moroza w wykonaniu solistów Polskiej Opery Królewskiej, Chóru AVE oraz muzyków Filharmonii Narodowej. Podczas koncertu chóru AVE z okazji 85-lecia otrzyma medal "Pro Masovia". Szczegóły na ulotkach.
  • ·       Spowiedź przed Triduum paschalnym: poniedziałek, wtorek i środa: rano na Mszy św. i wieczorem od 17.30.  Spowiedzi w Triduum nie będzie.
  • ·       Triduum paschalne w naszej parafii:
  • ·       Wielki Czwartek:  Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.  Ofiary na tacę, a także dary wspólnot na pomoc ubogim.
  • ·       Adoracja Najświętszego Sakrament będzie trwała od godz. 20.00 do Liturgii Męki Pańskiej
  • ·       Wielki Piątek  Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a o godz. 8.00 Jutrznia, dodatkowo o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. W  Wielki Piątek obowiązuje post paschalny, ścisły dla osób od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 r. życia. Post ten można przedłużyć do Wigilii Paschalnej.
  • W Wielki Piątek zbiórka ofiar na Boży Grób w Jerozolimie  w trakcie adoracji Krzyża.
  • Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej będzie trwała całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.
  • Wielka Sobota: o godz. 8.00 Jutrznia.
  • Błogosławienie pokarmów odbędzie od godz. 7.30 do godz. 17.00 włącznie.
  • ·       Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 19.00.
  • ·       Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, procesja rezurekcyjna o godz. 6.00.  Uwaga na zmianę czasu na letni. Następne Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
  • ·       We środę o 17.30 próba sypania kwiatków przez dziewczęta na procesji rezurekcyjnej.
  • ·       W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Taca na KUL.