sobota, 30 marca 2024

Ogłoszenia 2024.03.31 Niedziela Zmartwychwstania

Czcigodni Parafianie i Goście!

Uroczystość Wielkanocy to dzień, w którym Kościół przeżywa ogromną radość z powodu dzieła zbawienia, którego Bóg dokonał przez swojego ukrzyżowanego i zmartwychwstałego  Syna.

Przez Tajemnicę Paschalną wyrwał nas z niewoli grzechu i lęku przed śmiercią, obdarzył nas darmową miłością, uczynił nas swoimi dziećmi.

Niech radość wypływająca ze zmartwychwstania Pana Jezusa ogarnie nasze rodziny i każdego z nas. Niech radosne Alleluja rozbrzmiewa w naszych domach, miejscach pracy, w pokojach naszych cierpiących braci i sióstr, niech wyjdzie z nami na nasze ulice. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza nas swoimi łaskami. 

Chrystus zmartwychwstał!!

 

·       Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystych obchodów Triduum Paschalnego w naszej parafii. Dziękuję wspólnocie adoracyjnej za przygotowanie Ciemnicy, Wspólnocie Kobiet, mężczyznom św. Józefa, p. Grzegorzowi Pfeiferowi z pomocnikami za dekorację Grobu Pańskiego, siostrom westiarkom za dekorację ołtarza i troskę o ołtarz i prezbiterium, Służbie Liturgicznej z ks. Janem za przygotowanie liturgii, Chórowi Ave i panu organiście za oprawę muzyczną, p. Janowi i p. Ani za troskę o porządek w naszym kościele. Darczyńcom dziękuję za ofiary na ubogich i na kwiaty.

·       Jutro w poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca na KUL.

·       Dni  w Oktawie Zmartwychwstania obchodzi się jako uroczystości, dlatego nie ma postu w piątek.

·       W piątek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Światła.

·       Za tydzień niedziela Miłosierdzia. W tym dniu taca na dzieła Charytatywne diecezji. O godz. 1500 będzie odprawiona Godzina Miłosierdzia.

·       Sakramentu bierzmowania starszej grupie młodzieży udzieli we czwartek 11 kwietnia o godz. 18.00 ks. Arcybiskup Andrzej Józwowicz nuncjusz w Iranie. Prosimy o szczególną modlitwę za młodzież i ich rodziny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz