sobota, 29 sierpnia 2015

ogłoszenia 2015.08.30 XXII niedziela zwykła

1. Dziś o godz. 19.30 Msza za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy.
  2. Jutro w poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sprawie pikniku i odpustu. Zapraszamy wszystkich mogących włączyć się w organizację pikniku.
  3. We czwartek przypada I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  4. I piątek miesiąca wizyta u chorych od godz. 9.00. Spowiedź od 16.00. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i o 18.00. Zapraszamy dzieci, które były u I Komunii do comiesięcznej spowiedzi. Rodziców prosimy o pomoc. W najbliższy piątek kancelaria nieczynna.
  5. I sobota miesiąca Różaniec 17.15.
  6. Dziś na Placu Zamkowym będzie zorganizowana akcja informacyjna pod hasłem „Stop deprawacji w edukacji”. O godzinie 12.00 Msza św. w kościele św. Anny pod przewodnictwem ks. biskupa Michała Janochy. Od 13.00 do 17.00 manifestacja na Placu Zamkowym oraz wystąpienia gości.
  7. Od wtorku rozpoczyna się nowy rok szkolny.
  8. Serdecznie zapraszamy rodziców, dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. na rozpoczynającą Rok szkolny i katechetyczny we wtorek o godz.18.00.
  9. Spotkanie katechetyczne 1 września we wtorek po wieczornej Mszy św.
  10. Poświęcenie pomocy szkolnych dla klas „O” i „I” - 6 września na Mszy św. o godz. 10.00.
  11. Msze formacyjne dla dzieci komunijnych i ich rodziców na Mszy św. o godz. 10.00 w każdą niedzielę. Spotkanie dla z rodzicami dzieci komunijnych w środę 23 września o godz. 18.00.
  12. Młodzież z III klas gimnazjalnych lub liceum pragnąca przygotować się i przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii proszona jest o zgłaszanie się do Ks. Jana. Zapisy rozpoczną się od 1 września w niedzielę, po Mszach św. w zakrystii lub w poniedziałki i wtorki w kancelarii parafialnej.
  13. Zapraszamy do wspierania następujących akcji i wydarzeń duszpasterskich: Tornister pełen uśmiechu oraz Parafialny Piknik Rodzinny Odpustowo- Dożynkowy.
  14. Piknik odbędzie się w niedzielę 6 września w Parku Henrykowskim od godz. 10.00 do 19.00. Dochód przeznaczony jest na działalność charytatywną w naszej parafii.
  15. Zapraszamy poszczególne osiedla i wspólnoty do przygotowania darów ołtarza na Uroczystości odpustowo-dożynkowe w naszej Parafii.
  16. Od niedzieli 6 września rozpoczniemy 40 godzinne nabożeństwo, adorację Najśw. Sakramentu do adoracji zapraszamy wspólnoty, rodziny zakonne, wszystkich parafian.
  17. Po wakacjach wspólnoty rozpoczynają zwyczajną pracę. Spotkanie grupy biblijnej 3 września we czwartek o godz. 19.00.
  18. Pierwsze powakacyjne spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy starszej będzie w niedzielę, 13 września o godz. 15.30. Obecność obowiązkowa.
  19. Od wtorku zacznie obowiązywać zwyczajny grafik duszpasterski. W niedziele wraca Msza św. o godzinie 1300, a w dni powszednie wraca Msza św. o godzinie 700. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach 730 -800 rano a 16001730.
  20. W dniu 19 września br. Wspólnota Różańcowa organizuje pielgrzymkę do Św. Lipki oraz Gietrzwałdu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.