sobota, 17 czerwca 2017

ogłoszenia 2017.06.18 XI niedziela zwykła

  • Dziś gościmy ks. Grzegorza Mioduchowskiego proboszcza z Nadmy. Ofiarami na tacę wspieramy budowę kościoła w Nadmie.
  • Dziękujemy za udział w procesji z Najświętszym Sakramentem w Boże Ciało i za przygotowanie ołtarzy: siostrom Rodziny Maryi, siostrom westiarkom, wspólnotom neokatechumenatowi, biblijnej i rodzin, państwu Murackim z sąsiadami, dzieciom komunijnym i rocznicowym, służbie liturgicznej, chórowi Ave.
  • W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszach św. wieczornych. Zapraszamy dziewczęta do sypania kwiatków podczas procesji. We czwartek zakończenie oktawy, poświęcenie ziół. Zapraszamy też rodziców z małymi dziećmi na błogosławieństwo indywidualne.
  • Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego we czwartek 22 czerwca o godz. 18.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii św.
  • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa z tej racji można spożywać pokarmy mięsne. W sobotę obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Papieskiej.
  • Jutro o godz. 1900 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, zapraszamy też dorosłych członków wspólnot w naszej parafii.
  • Za tydzień zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  • Za tydzień o 1930 Msza św. za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy.
  • Do 30 czerwca można głosować na projekty budżetu partycypacyjnego. Informacje o inicjatywach zgłoszonych przez parafian na ulotkach rozdawanych przed kościołem.
  • Z miesiącem lipcem zacznie obowiązywać wakacyjny grafik duszpasterski. W niedziele nie będzie Mszy świętej o godzinie 1300, w dni powszednie nie będzie Mszy świętych o godzinie 700. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 1600 – 1730.
  • Wszystkim udającym się na wakacje życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu. Rodziców prosimy, aby przypominali organizatorom wypoczynku i dzieciom o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.
  • W piątek wyrusza z Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa XIV Pielgrzymka Różańcowa do Czerwińska. Do naszej parafii pielgrzymi przybędą około godziny 1700 . Jak co roku przywitamy ich serdecznie i ugościmy w Wieczerniku.
  • W konkursie dla dzieci na najsmaczniejsze ciasto przyznano 6 nagród. Gratulujemy.
  • Wydział Kultury dla Dzielnicy Białołęka zaprasza dziś w godz. 1100 -1800 do Parku Henrykowskiego na Piknik Rodzinny. W programie: występy zespołów, zabawy rodzinne, wycieczki varsavianistyczne, koncert Majki Jeżowskiej. Wstęp wolny.
  • Pielgrzymka do Gietrzwałdu (w 140 rocznicę objawień Matki Bożej), Muzeum Mazurka Dąbrowskiego w Będominie (220 rocznica powstania pieśni i 90  rocznica ustanowienia hymnu narodowego) oraz Gdańska 4-5.11.2017 r. Koszt 250 zł. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz