sobota, 2 września 2017

ogłoszenia 2017.09.03 XXII niedziela zwykła

  • Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  • Dziś też w Parku Henrykowskim od godz. 1000 do 1900 odbywa się Parafialny Piknik Rodzinny Odpustowo- Dożynkowy. Zachęcamy do wzięcia udziału w pikniku. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dochód z pikniku przeznaczony jest na działalność charytatywną w naszej parafii.
  • W ramach pikniku zapraszamy na bezpłatną wycieczkę z gawędą historyczną o przydrożnych kapliczkach i starym kościele. Początek wycieczek o godz. 1400, 1600 i 1800. Start sprzed wejścia do Parku od strony ul. Klasyków.
  • Nasza doroczna Uroczystość Odpustowa wypada w piątek 8 września. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. Uroczysta suma połączona z dożynkami dzielnicy Białołęka z udziałem gospodarzy dzielnicy i zaproszonych gości w piątek o godz. 1800.
  • We środę 6 września rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja odbywa się w starym kościele od 730 i trwa do godz. 2000 we środę i czwartek, a w piątek do Mszy wieczornej. Msze we środę, czwartek i piątek 700, 900 i 1800. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny, dorosłych i młodzież naszej parafii.
  • Zapraszamy poszczególne osiedla oraz wspólnoty do przygotowania darów ołtarza na uroczystości odpustowe i dożynkowe w naszej Parafii.
  • Za tydzień 10 września przypada 30 rocznica konsekracji starego kościoła program uroczystości o 1700 Nieszpory, o 1800 Msza św., a o g. 1900 w starym kościele odbędzie się koncert maryjny. Wystąpią znakomici artyści z Krakowa: wokalistka Agata Bernadt, pianista Joachim Mencel, znany aktor Dariusz Kowalski oraz nasz chór AVE. Szczegóły na plakatach. Wstęp wolny, zapraszamy
  • Z okazji 100-lecia objawień fatimskich 6 czerwca w pallotyńskim sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach polscy biskupi odnowili Akt poświęcenia ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. W każdej parafii i w rodzinie odnowimy ten akt w święto narodzenia Matki Bożej, 8 września 2017 r. W tym dniu obchodzimy 300-lecie koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej okazji przygotowaliśmy z pomocą państwa Tokłowicz akt poświęcenia, można go wziąć do domu by odmówić go w swojej rodzinie. Będzie on rozprowadzany razem z folderem odpustowym, będzie też dostępny w czasie pikniku w Parku Henrykowskim.
  • Za tydzień taca na Seminarium Duchowne.
  • Spotkanie organizacyjne katechetów uczących w naszej parafii jutro o 1900.
  • Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek 5 września o godz. 1900.
  • Spotkanie przed pielgrzymką do Chorwacji we środę 6 IX godz. 1930 w Wieczerniku.
  • Pierwsze powakacyjne spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy starszej będzie w niedzielę, 10 września o godz. 1630. Obecność obowiązkowa.
  • Młodzież z III klas gimnazjalnych lub liceum pragnąca przygotować się i przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii proszona jest o zgłaszanie się do Ks. Jana. Zapisy po Mszach św. w zakrystii lub w poniedziałki i wtorki w kancelarii parafialnej.
  • Msze formacyjne dla dzieci komunijnych i ich rodziców na Mszy św. o godz. 1000 w każdą niedzielę roku szkolnego. Pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych we czwartek 14 września o godz. 1800.
  • Katechezy przed chrztem dziecka we czwartek 7 września o godz. 1900 w kancelarii.
  • Katechezy przedmałżeńskie w piątki od 22 września o godz. 1900 w kancelarii.
  • S. Danuta zaprasza dziewczęta do sypania kwiatków na procesji w czasie odpustu w piątek o g.1800. Próby przed uroczystością po Mszy św. o godz. 1000środę i we czwartek o g. 1730.
  • Zapraszamy chłopców i dziewczęta ze wszystkich szkół do śpiewania w dziecięcej Scholi Totus Tuus. Próby w sobotę o godz. 1000 w Wieczerniku.
  • Młodzież z Ruchu światło życie zaprasza na spotkania uczniów z klas IV- VII i gimnazjum w każdy piątek w Wieczerniku o g. 1900.
  • Koła Żywego Różańca organizują wyjazdy: 10 września na uroczystości odpustowe do LORETTO. Wyjazd ok. 8.20 oraz 7 października Różaniec bez granic – modlitwa za Polskę, wyjazd do Kodnia ok. godz. 6.00. Informacje i kontakt z p. Jolantą Włoch.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz