sobota, 15 czerwca 2019

ogłoszenia 2019.06.16 Uroczystość Trójcy Świętej

  • Dziękujemy wszystkim parafianom, a zwłaszcza grupom i wspólnotom za pracowicie spędzony czas formacji za pracę wewnętrzną i dawanie siebie na rzecz wspólnoty parafialnej. To w zaangażowaniu naszych wspólnot widzimy ogień Ducha Świętego i żar Jego miłości. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku.

  • Dziś zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

  • Spotkanie parafialnej Rady duszpasterskiej w poniedziałek 17 czerwca o godz. 1900.

  • Dzieci i młodzież  zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. dziękczynnej na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na Mszę św. we wtorek godz. 1800.

  • We najbliższy czwartek 20 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 700, 830 , 1000, 1130 i 1800. Uroczysta procesja po Mszy św. o godz. 1130. Trasa procesji taka sama jak w roku ubiegłym. Zapraszamy do udziały wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci komunijne i rocznicowe, wyznajmy wspólnie wiarę w obecność Chrystusa w Eucharystii. 

  • We środy o 1730 będzie odmawiany różaniec w intencji wynagradzającej za wszystkie akty profanacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej.

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedziele w starym kościele od godz. 745 do 1245, oraz we czwartki od Mszy porannej do godz. 2000.
  • Za tydzień w niedzielę 23 czerwca będziemy gościli misjonarkę ze zgromadzenia sióstr Misjonarek św. Rodziny, która przez wiele lat pracowała na misjach w Afryce, podzieli się swoim doświadczeniem, a po Mszach św. odbędzie zbiórka na rzecz dzieła pomocy bezdomnym prowadzonym przez siostry w Afryce.

  • Jeszcze raz prosimy o przyniesienie starych zdjęć z  życia naszej parafii: wspomnienie duszpasterzy, procesji i uroczystości parafialnych, które pomogą przypomnieć nam historię naszej parafii obchodzącej w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia. We współpracy z fundacją Ave będzie przygotowana plenerowa ekspozycja zdjęć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz