sobota, 22 czerwca 2019

ogłoszenia 2019.06.23 XII niedziela zwykłaDzisiaj przypada 14 rocznica święceń biskupich naszego Pasterza Diecezji, polecamy osobę i posługiwanie ks. biskupa Romualda Kamińskiego upraszając u Boga obfitość łask.

Władza diecezjalna zwolniła z obowiązków duszpasterskich w naszej parafii ks. Jana Sawickiego, a mianowała na jego miejsce ks. Jarosława Oltona. Ksiądz Jan został mianowany wikariuszem Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Sulejówku. Zmiany dokonają się pod koniec miesiąca sierpnia. W związku ze zmianami Msza św. dziękczynna od Wspólnoty Biblijnej w intencji ks. Jana w przyszłą niedzielę o godz. 1300.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a zwłaszcza: stawiającym ołtarze eucharystyczne: siostrom westiarkom siostrom Rodziny Maryi, państwu Murackim i sąsiadom, wspólnotom: Rodzin, Biblijnej i Neokatechumenatowi, ministrantom, dziewczętom sypiącym kwiaty, Chórowi AVE i panu organiście, niosącym chorągwie i poduszki.

Dziękujemy wszystkim parafianom, a zwłaszcza grupom i wspólnotom za pracowicie spędzony czas formacji za pracę wewnętrzną i dawanie siebie na rzecz wspólnoty parafialnej. To w zaangażowaniu naszych wspólnot widzimy ogień Ducha Świętego i żar Jego miłości. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku.

Do czwartku 27 czerwca trwa oktawa Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe wraz z procesją eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesjach a zwłaszcza służbę liturgiczną i dziewczęta do sypania kwiatków, niosących chorągwie i poduszki.

Dzisiaj gościmy misjonarkę ze zgromadzenia sióstr Misjonarek św. Rodziny, która przez wiele lat pracowała na misjach w Afryce, podzieli się swoim doświadczeniem, a po Mszach św. odbędzie zbiórka na rzecz dzieła pomocy bezdomnym prowadzonym przez siostry w Afryce.

Za tydzień Dziś o 1930 Msza św. za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień będziemy gościli ks. Grzegorza Mioduchowskiego proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Nadmie, wygłosi do nas Słowo Boże, my zaś wesprzemy tacą budowę świątyni w Nadmie.

Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek duszpasterski. W niedziele nie będzie Mszy świętej o godz. 1300, w dni powszednie nie będzie Mszy świętych o godz. 700. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 1600 – 1730 /z wyjątkiem I piątków miesiąca i uroczystości/.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca na utrzymanie Bazylik Rzymskich i na papieskie dzieła apostolskie i charytatywne.

We środy o 1730 będzie odmawiany różaniec w intencji wynagradzającej za wszystkie akty profanacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedziele w starym kościele od godz. 745 do 1230, oraz we czwartki od Mszy porannej do godz. 2000. W wakacje adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1500 do 1800.

W związku z profanacjami Najświętszego Sakramentu, wizerunku Matki Bożej Jasnogórskie  po każdej Mszy św. odśpiewane będą dzisiaj suplikacje przebłagalne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz