sobota, 2 maja 2020

ogłoszenia 2020.05.03 IV niedziela wielkanocna

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, modlimy się o powołania do służby w Kościele.

Za tydzień taca na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

W związku z epidemią ograniczona jest liczba uczestniczących we Mszach św. w naszej świątyni do 52 osób (1 na 15 m2 ) 42 na parterze i 10 na chórze. Poza kościołem utrzymujemy odstępy 2 m. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy również miejsc kultu religijnego.

W niedzielę 3 maja będziemy transmitować Msze św. o 8.30. Transmisja dostępna na żywo na stronie naszego parafialnego facebooka.

Przypominamy o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Nabożeństwa majowe będą sprawowane po mszy wieczornej.

W poniedziałek 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana biskupa i męczennika patrona naszej diecezji. We środę 6 maja święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
W piątek 8 maja Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski.
W ten piątek z racji na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.

W sobotę 9 maja będziemy obchodzili w Warszawie Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Głównej Patronki Stolicy.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w starym kościele w niedziele od o g. 730 do 1250.

Uroczystości I Komunii i rocznicowe odbędą się w innych terminach. Pierwszym wymogiem organizacji uroczystości jest powrót dzieci do szkół. Minister oświaty oznajmił, że nie będzie to możliwe do 24 maja. Możemy założyć, że będą to soboty we wrześniu, pod warunkiem, że będzie to możliwe: 12 IX- SP 257, 19 IX – SP 110, 26 IX- STO i Inspiracja i w październiku: 3 X – SP 367 i Nasza Szkoła. W razie potrzeby uroczystości odbędą się w małych grupach.

Serdeczne Bóg zapłać za przelewy pieniężne na konto parafii, jako ofiary na utrzymanie kościoła, ogrzewanie, oświetlenie i wynagrodzenia dla pracowników. Warto umieścić dopisek: darowizna na cele kultu religijnego.
Nr. Konta 76 1020 1042 0000 8402 0273 0539

Dziękujemy za wszelką życzliwość okazywaną duszpasterzom, za zamawiane intencje i ofiary składane przy tej okazji.

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin organizuje dla narzeczonych drugą serię internetowych katechez przedmałżeńskich, przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Ta forma kursu przeznaczona jest tylko dla narzeczonych z terenu naszej diecezji, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa przed 1 września tego roku. Zgłoszenia przyjmuje diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Robert Wielądek (nr tel. 664766062, e-mail: rwil8@wp.pl) do 30 kwietnia 2020 roku.


Zachęcamy do nabycia tygodnika „Idziemy”. Otrzymujemy z rozdzielnika 60 egzemplarzy, Redakcje są teraz w trudnej sytuacji finansowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz