sobota, 23 maja 2020

ogłoszenia 2020.05.24 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Z radością ogłaszamy, że nasz parafianin Wojciech Wlazło, syn Krzysztofa i Justyny z d. Kander przyjmie święcenia prezbiteratu 20 czerwca 2020 r. w diecezji Pula w Chorwacji. Diakon Wojciech i wspólnota Seminarium Misyjnego tamtej diecezji pros nas o modlitwę.

W związku z epidemią ograniczona jest liczba uczestniczących we Mszach św. w naszej świątyni do
80 osób z uwzględnieniem przedsionków i chóru. Poza kościołem utrzymujemy odstępy 2 m.
Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy również miejsc kultu religijnego.

W niedziele staramy się transmitować Msze św. o 1000 i 1130 z myślą o najmłodszych parafianach, których jeszcze nie nie widzimy na niedzielnej Eucharystii. Transmisja dostępna na żywo na stronie naszego parafialnego facebooka.

We czwartek 28 maja modlitwa poprzedzająca beatyfikację Sługi Bożego kardynała Wyszyńskiego.

Za tydzień niedziela Zesłania Ducha Świętego. W sobotę o godz. 18.00 Wigilia przed Zesłaniem Ducha Świętego z dłuższą Liturgią Słowa i modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Na nabożeństwie majowym codziennie Nowenna do Ducha Świętego.

Przypominamy i zapraszamy do odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii wielkanocnej.

Uroczystość bierzmowania odbędzie się w w piątek po Bożym Ciele 12 czerwca w dwóch grupach o godz. 18.00 i 19.00. Bierzmowania udzieli ks. biskup Marek Solarczyk. Do bierzmowania przystąpi młodzież ze starszej grupy. Spotkanie przygotowujące z młodzieżą i rodzicem w przyszłą niedzielę 31 maja o godz. 17.00.

Uroczystości I Komunii odbędą się w innych terminach. Pierwszym wymogiem organizacji uroczystości jest powrót dzieci do szkół. Zakładamy, że będą to soboty we wrześniu i październiku: 12 IX- SP 257, 19 IX – SP 110, 26 IX- STO i Inspiracja i 3 X – SP 367 i Nasza Szkoła. Uroczystości odbędą się w małych grupach.
Niektórzy rodzice są zainteresowani Komunią rodzinną w już czerwcu br. w małej grupie 5-orga dzieci i najbliżsi z rodziny, cała grupa może liczyć około 75 osób. Komunie będą odbywać się w dni powszednie o godz. 17.00. Zapisy po Mszach św. i w kancelarii.

Zachęcamy rodziców, jako pierwszych odpowiedzialnych za wychowanie swoich dzieci w wierze, by pomogli swoim dzieciom obchodzącym rocznicę I Komunii w przystąpieniu do spowiedzi i Komunii św. jeszcze w tym roku szkolnym.

Planowana pielgrzymka śladami Stefana Wyszyńskiego nie odbyła się, myślimy o tym, żeby odbyła się w innym dogodnym terminie. Dla tych, którzy rezygnują z wyjazdu możemy zwrócić część wpłaty bez wpłaconej zaliczki, które zostały wpłacone i zamrożone w hotelach. Prosimy zgłaszać się do organizatora do p. dr Izy Mroszkiewicz.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę i przelewy na konto parafii, składane w tym trudnym czasie na utrzymanie kościoła, ogrzewanie, oświetlenie i wynagrodzenia dla pracowników.

Zachęcamy do nabycia tygodnika „Idziemy”. Otrzymujemy z rozdzielnika 60 egzemplarzy. Redakcje są teraz w trudnej sytuacji finansowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz