sobota, 16 maja 2020

ogłoszenia 2020.05.17 VI Niedziela Wielkanocna

Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 i jutro wspominamy 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły św. Jana Pawła II i dziękujemy za Jego życie życie i pontyfikat. Jutro zapraszamy na wieczorną Mszę św. i majowe.

Jutro o godz. 19.00 spotkanie członków Parafialnej Rady duszpasterskiej.

W związku z epidemią ograniczona jest liczba uczestniczących we Mszach św. w naszej świątyni do 80 osób z uwzględnieniem przedsionków i chóru. Poza kościołem utrzymujemy odstępy 2 m. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy również miejsc kultu religijnego.

W niedziele staramy się transmitować Msze św. o 830. Transmisja dostępna na żywo na stronie naszego parafialnego facebooka.

Przypominamy o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Nabożeństwa majowe są sprawowane po mszy wieczornej. Od piątku na nabożeństwie majowym Nowenna do Ducha Świętego.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu we czwartki od Mszy sprawowanej o 700 rano do godz 2000 i w starym kościele w niedziele od o g. 730 do 1250.

Za tydzień niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego.

Uroczystości I Komunii odbędą się w innych terminach. Pierwszym wymogiem organizacji uroczystości jest powrót dzieci do szkół. Możemy założyć, że będą to soboty we wrześniu, pod warunkiem, że będzie to możliwe: 12 IX- SP 257, 19 IX – SP 110, 26 IX- STO i Inspiracja i w październiku: 3 X – SP 367 i Nasza Szkoła. Uroczystości odbędą się w małych grupach. Niektórzy rodzice są zainteresowani Komunią rodzinną w już czerwcu br. w małej grupie 5-orga dzieci i najbliżsi z rodziny, cała grupa może liczyć około 75 osób. Komunie będą odbywać się w dni powszednie o godz. 17.00.

Zachęcamy by rodzice dzieci obchodzących rocznicę I Komunii do indywidualnej spowiedzi i Komunii św.

Serdeczne Bóg zapłać za przelewy pieniężne na konto parafii, jako ofiary na utrzymanie kościoła, ogrzewanie, oświetlenie i wynagrodzenia dla pracowników.
Nr. Konta 76 1020 1042 0000 8402 0273 0539

Zachęcamy do nabycia tygodnika „Idziemy”. Otrzymujemy z rozdzielnika 60 egzemplarzy. Numer poświęcony św. Janowi Pawłowi II z okazji 100-lecia urodzin. Redakcje są teraz w trudnej sytuacji finansowej