sobota, 30 maja 2020

Ogłoszenia Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele pobożnie uczestniczą w śpiewie Hymnu o Stworzycielu Duchu Przyjdź.

Dziś o 19.30 Msza św. za Ojczyznę.

W związku z epidemią zniesiono ograniczenia liczby uczestniczących we Mszach św. w naszej świątyni. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy również miejsc kultu religijnego. Utrzymujemy odstępy 2 m wobec osób spoza rodziny.

W niedziele transmisja Mszy św. o 1000 i 1130. Transmisja dostępna na żywo na stronie naszego parafialnego facebooka. Wraz z powrotem do zwyczajnego trybu pracy duszpasterskiej transmisje ustaną.

Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700, 900, 1700 I Komunia i 1800.

Czerwiec to miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe są sprawowane po mszy wieczornej.

W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
I czwartek to również święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
I piątek możliwa jest wizyta u chorych od godz. 900. Spowiedź po południu od godz. 1600. Msze św. o godz. 700, 1630 i 1800.
I sobota Msza św. wynagradzająca w starym kościele i o 1600, różaniec o 1645.

Za tydzień niedziela Najświętszej Trójcy. Przypominamy i zapraszamy do odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii wielkanocnej.
Za tydzień zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we czwartki od Mszy sprawowanej o700 rano do godz 2000 i w niedziele od o g. 730 do 1250 w starym kościele.

Uroczystość bierzmowania dla starszej grupy młodzieży odbędzie się w w piątek po Bożym Ciele 12 czerwca w dwóch grupach o godz. 18.00 i 19.00. Bierzmowania udzieli ks. biskup Marek Solarczyk.
Spotkanie przygotowujące z młodzieżą i rodzicem dzisiaj w niedzielę 31 maja o godz. 1700.

Uroczystości I Komunii przenieśliśmy je na soboty we wrześniu i październiku: 12 IX- SP 257, 19 IX – SP 110, 26 IX- STO i Inspiracja i 3 X – SP 367 i Nasza Szkoła. Uroczystości odbędą się w małych grupach.

Coraz więcej rodziców jest zainteresowanych Komunią rodzinną w już czerwcu br. w małej grupie dzieci. Komunie będą odbywać się w dni powszednie o godz. 17.00. Zapisy po Mszach św. i w kancelarii. Potrzebny jest kontakt z katechetami i rozmowa z z duszpasterzem dzieci i rodziców.

Zachęcamy rodziców, jako pierwszych odpowiedzialnych za wychowanie swoich dzieci w wierze, by pomogli dzieciom obchodzącym rocznicę I Komunii w przystąpieniu do spowiedzi i Komunii św. jeszcze w tym roku szkolnym. Cieszę się, że niektórzy z nas odważyli się na taki krok, sytuacja pandemii pokazuje jak ważna jest rola rodziców w przekazywaniu wiary.

Planowana pielgrzymka śladami Stefana Wyszyńskiego nie odbyła się, myślimy o tym, żeby odbyła się w innym dogodnym terminie. Dla tych, którzy rezygnują z wyjazdu możemy zwrócić część wpłaty bez wpłaconej zaliczki, które zostały wpłacone i zamrożone w hotelach. Prosimy zgłaszać się do organizatora pielgrzymki do p. dr Izy Mroszkiewicz.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę i przelewy na konto parafii, składane w tym trudnym czasie na utrzymanie kościoła, ogrzewanie, oświetlenie i wynagrodzenia dla pracowników.

Zachęcamy do nabycia tygodnika „Idziemy”. Otrzymujemy z rozdzielnika 60 egzemplarzy. Redakcje są teraz w trudnej sytuacji finansowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz