sobota, 25 grudnia 2021

Ogłoszenia 2020.12.19 r. IV niedziela Adwentu

                         

1.    Dziś Ks. Jan zaprasza po Mszy wieczornej na spotkanie młodszą grupę młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

2.     Dziś przypada I rocznica święceń ks. biskupich Jacka Grzybowskiego.

3.     Dziękujemy wszystkim za udział w rekolekcjach. W ostatnim czasie dochodzi do nas coraz więcej informacji o pogłębieniu trudności psychicznych, emocjonalnych, które dotykają nasze dzieci i młodzież. Jeden ze skutków pandemii i izolacji to problemy nasilenia postaw lękowych i uzależnień. Trzeba zatem większej uwagi i emocjonalnej bliskości okazywania jej naszym najmłodszym. Udział w rekolekcjach, spowiedź, słuchanie Słowa, Eucharystia uwalniają od lęku.

4.     Msze św. roratnie w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o 645.

5.     Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od porannej Mszy św. do godz. 2000. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu do czwartku po południu  od godz. 17.30.

6.     Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek dla rodzin wielodzietnych i ubogich. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas,  wszystkim  darczyńcom, pakującym i rozwożącym paczki. Nasza pomoc dotarła do 50 rodzin i do bezdomnych. Bóg zapłać.

7.      W pomieszczeniu pod chórem można też nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny. 

8.     Chórzyści przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny.

9.     W piątek Wigilia Bożego Narodzenia zachowajmy postu i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W piątek nie będzie Mszy św. o godz. 1800, natomiast o godz. 2200 i o północy będą sprawowane Msze Pasterzy zwane Pasterką. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.

11. Następne Msze św. w pierwszy dzień świąteczny w sobotę 25 grudnia o g. 830, 1000, 1130, 1300 i o 1800. 

12. W niedzielę drugi dzień świąteczny obchodzimy Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. jak w niedzielę. Taca na budowę nowych świątyń w naszej diecezji. Nie będzie Mszy św. za Ojczyznę.

13. Spotkania duszpasterskie z określonych rejonów parafii rozpoczniemy po nowym roku. Możliwe będą wizyty w naszych domach na zaproszenie. Zaproszenia na wizytę duszpasterską  możemy zostawić w zakrystii, kancelarii osobiście lub telefonicznie tel. 22 203 61 38, a także mailowo poprzez stronę parafialną. Prosimy podać nazwisko, adres i kontakt telefoniczny bądź mailowy dla umówienia spotkania.

14. W najnowszym Głosie Parafii znajdziemy tekst ogłoszeń a także propozycję jak możemy przeżyć wieczerzę wigilijną.   

15. Pamiętajmy o postawach miłości w czasie pandemii, zachowajmy środki ostrożności w naszym zgromadzeniu, poprzez noszenie maseczek i zachowanie dystansu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz