sobota, 14 marca 2020

ogłoszenia 2020.03.15 III niedziela Wielkiego Postu

W związku z epidemią koronawirusa zgodnie z dekretem ks. Biskupa Romualda Kamińskiego odwołujemy i zawieszamy na czas nieokreślony nabożeństwa Gorzkich Żali oraz Drogi Krzyżowe, katechezy dla dorosłych i młodzieży, spotkania formacyjne wszystkich wspólnot, grup młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, odwołujemy rekolekcje szkolne, spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, spotkanie rodziców dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii.
W zależności od sytuacji chorobowej w stolicy rekolekcje parafialne od V niedzieli Wielkiego Postu 29 marca do 1 kwietnia mogą zostać zawieszone.

Ponieważ według wytycznych władz państwowych we Mszy św. może uczestniczyć 50 osób, dlatego wprowadzamy w niedzielę dodatkową możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej w Wieczerniku. Osoby pilnujące porządku będą kierować nas do Wieczernika. Jeśli będzie potrzeba będzie też możliwość Mszy św. o godz. 16.00.

Komunia św. zalecana forma na rękę po uprzedniej dezynfekcji, druga forma tradycyjnie do ust i trzecia Komunia duchowa: modlitwa w której wyrażamy pragnienie przyjęcia Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do swojego serca.

W ramach liturgii śpiewamy suplikacje.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od Mszy św. o 700 do godz. 2000. Kościół będzie otwarty cały dzień.

Nasza parafialna akcja charytatywna: paczka dla rodzin i bezdomnych będzie realizowana przynosimy żywność trwałą i środki czystości do kruchty kościoła.

1 komentarz:

  1. Pozdrawiam serdecznie z jednością w modlitwie.
    Hanna Rzadkiewicz

    OdpowiedzUsuń