sobota, 28 marca 2020

ogłoszenia 2020.03.29 V niedziela Wielkiego Postu

W związku z epidemią koronawirusa zgodnie z najnowszym dekretem ks. Biskupa Romualda Kamińskiego ograniczamy ilość osób mogących uczestniczyć we Mszy św. do 5 osób.

Przypominamy o dyspensie od uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej udzielonej przez naszego biskupa na kolejne niedziele i uroczystości czasu epidemii.

Odwołujemy rekolekcje parafialne. Zachęcamy do wysłuchania rekolekcji za pośrednictwem radia i internetu. Przyjęte intencje mszalne na czas rekolekcji będą odprawiane w małej liczbie wiernych, o ustalonych porach.

Do spowiedzi możemy przychodzić w najbliższym tygodniu od poniedziałku do piątku włącznie: od godz. 7.30 do 9.00 i po południu od 17.00 do 20.00. Będzie też możliwość przyjęcia Komunii św. Konieczne będzie zachowanie zasad bezpieczeństwa przed zarażeniem koronawirusem.

We czwartek 2 kwietnia br. przypada 15 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Pamiętajmy w naszych modlitwach prośmy Go o wsparcie w tym trudnym czasie dla naszych rodzin, dla naszej Ojczyzny, Europy i Świata.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź po południu od godz. 17.00. Wizyta u chorych po potwierdzeniu.

I sobota miesiąca kwietnia. Msza wynagradzająca o godz. 16.00 i Różaniec w małej wspólnocie lub odmawiamy prywatnie.

Nie możemy odwiedzać chorych przebywających na kwarantannie chyba, że w zagrożeniu życia.

Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Natomiast o 19.30 Msza za Ojczyznę.

Komunia św. zalecana forma na rękę po uprzedniej dezynfekcji - te osoby przystępują pierwsze do Komunii św., druga forma tradycyjnie do ust (obecność wirusa we wydychanym powietrzu naraża nas na możliwość zarażenia) i trzecia forma Komunia duchowa: modlitwa, w której wyrażamy pragnienie przyjęcia Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

W ramach liturgii śpiewamy codziennie suplikacje.

Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od Mszy św. od 730 do 2000.

Nasza parafialna akcja charytatywna: paczka dla rodzin i bezdomnych będzie realizowana w dużo skromniejszym wymiarze: przynosimy żywność trwałą i środki czystości do kruchty kościoła. Bóg zapłać za  ofiary pieniężne na potrzebujących zwłaszcza od Rycerzy św. Jana Pawła II na pomoc w leczeniu naszej parafianki.

Bóg zapłać za kilka przelewów bankowych jako ofiary na tacę, na utrzymanie kościoła, ogrzewanie, oświetlenie i wynagrodzenia dla pracowników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz